Зараз в ефірі:

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА 2019. ДОПОВНЮЄТЬСЯ.

31.03.2019
ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА 2019. ДОПОВНЮЄТЬСЯ.

Сьогодні, 31 березня, відбуваються чергові вибори Президента України. Голосування триватиме з 8 до 20 години, на закордонних виборчих дільницях проводитиметься за місцевим часом країни перебування.

 

 

 

 

Для проведення виборів утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також 29 тисяч 888 дільничних виборчих комісій, серед яких 79 спеціальних виборчих дільниць для голосування військовослужбовців на території військових частин (формувань) на Донбасі та одна - на Львівщині. За кордоном працюватиме 101 виборча дільниця.

10.00 Як проходять вибори у харківському військовому шпиталі розповів наш спеціальний кореспонден Віталій Саранцев.

«На Харківщині в день виборів створено 1681 дільницю. З них одна спеціалізована дільниця розташована саме у військовому шпиталі. Планується, що тут мають віддати свої голоси 167 хворих або поранених військовослужбовців. З них 67 військовослужбовцям виборчу урну нададуть безпосередньо в палату, оскільки, це ті люди, які не можуть самостійно пересуватися, або яким дуже тяжко споститися на виборчу дільницю для того, щоб здійснити своє право на голосування», - розповів Віталій Саранцев.

Він також додав, що все організовано, згідно вимог чинного законодавства і максимально комфортно, щоб кожен військовослужбовець зміг віддати свій голос.

12.00 Про перебіг виборів Президента України у місті Олександрія Кіровоградської області в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Андрій Давидов.

«За повідомленням окружної виборчої комісії, всі дільничні виборчі комісії відкрилися о 8 ранку. Жодних затримок і порушень не зафіксовано. Станом на 11 ранку, проголосувало близько 15% виборців. На дільниці зараз йде переважно старше покоління. Молодь не так активна. Зазначимо, що сьогодні вихідний день. Та й переведення годинника на літній час далося взнаки.

За спостереженнями минулих виборчих кампаній, після обіду активність громадян збільшується. За прогнозами, на 16 годину кількість виборців, що проголосували перетне межу у 50%», - розповів журналіст.

14.00 Цього року великий ажіотаж був під час зміни місця голосування. Дуже багато українців прагнули здійснити волевиявлення за місцем проживання, а не за місцем прописки. Чи ускладнило це процес на виборчій дільниці і як взагалі відбуваються вибори за відкріпним талоном розповіла наш кореспондент Дар'я Бура.

«Я голосувала в Києві за відкріпним талоном, тобто, за зміненим місцем голосування. Оскільки прописана у Дніпропетровській області, а живу і працюю в столиці. Сам процес голосування зайняв в мене хвилин 5.

На виборчій дільниці все чітко розподілено. У них окремі списки з додатковими людьми, які не прописані. Мені видали бюлетень, я проголосувала, вкинула його до урни і на цьому моє голосування завершилося. Сподіваюся, так відбувається у всіх, хто голосує не за місцем прописки. Здавалося б, що це може трохи ускладнити процес, але насправді все просто і легко. Бажаю всім сьогодні, роблячи свій вибір, обирати Україну,а не малоросію», - сказала Дар'я Бура.

Щодо явки виборців у Києві, за її словами, голосування відбувається активно.

«Станом на 12-13 годину народ активно і приходить, і йде з дільниці, кругообіг виборців відбувається жваво. Люди різного віку приходять – від молоді, до зовсім старших людей. Сподіваюся, що сьогодні вибори минуть нормально не лише в Києві, а й по всій країні», - сказала наш кореспондент.

Про те, як відбуваються вибори Президента України у прифронтовому Маріуполі та на його околицях, розповів наш кореспондент Анатолій Стельмах.

«Зранку в районі проведення ООС відкрилося понад 70 виборчих дільниць. Виборчі комісії були сформовані, списки голосуючих були декілька разів перевірені. Все чітко по військовому.

 

Тож військовослужбовці, які виконують завдання в районі ООС голосують без особливих проблем.

Ті що на ВОПах, РОПах міняються - автомобільним транспортом їх привозять на виборчі дільниці і вони обирають Президента.

У самому Маріуполі наразі немає особливого ажіотажу. Люди у форматі звичайного вихідного дня реалізовують своє конституційне право. Сприяє маріупольцям і погода, яка цього дня просто чудова», - підкреслив Стельмах.

15.00 У селищі Верхньоторецьке Донецької області, яке знаходиться на передовій лінії, процес голосування відбувається згідно законодавства. Місцеві мешканці голосують на своїх дільницях, військові ж – окремо.

Їх організовано привозять на місце голосування і вони за списками здійснюють своє конституційне право.

За словами самих військовослужбовців у них все спокійно і швидко. Така ж ситуація, за коментарями, на всіх дільницях для військовослужбовців ЗСУ.

«У нас не відбувається чогось надзвичайного, всі потихеньку ходять і голосують. Немає людей, які порушують порядок. Все, як повинно бути», - говорять військові.

«Ввечері наші військові, які працюють на виборчих дільницях, підрахують голоси, ми, як і всі знатимемо результати вчасно», - додають вони.

16.00 Про те, як відбувається виборчий процес на Луганщині і чи захищена передова у день виборів, розповів наш кореспондент Олександр Райковський.

«Сьогодні я побував на Луганщині, на двох дільницях. Де голосують військовослужбовці. Одна з них знаходиться найближче до передової – близько 3 км.

На цій дільниця, станом на 14 годину, проголосувало 60% від усіх виборців. Голова комісії та спостерігачі стверджують, що виборчий процес відбувається в межах закону. Жодних порушень не зафіксовано.

Самі ж військові кажуть, що кожен бажаючий зміг здійснити свій вибір без перешкод. Хлопці, які знаходяться на передовій, організовано, змінюючи одне одного на постах, голосують. Тож, передова міцно захищена», - повідомив кореспондент.

18.00 Як вибори проходять на Західній Україні, а саме в Яворівському районі Львівської області в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

«Командування військових частин ретельно розпланувало сьогоднішній день, аби дати змогу усім військовослужбовцям обрати майбутнього Президента України. Голосували вони на дільниці, яка розташовувалася у клубі 184 НЦ в селі Старичі.

Явку та кількість військових, які можуть проголосувати на цій виборчій дільниці прокоментував секретар виборчої дільниці, підполковник Володимир Безбородов.

«У відповідності до постанови центральної виборчої комісії, на базі нашого навчального центру створена спеціальна виборча дільниця на якій сьогодні голосують військовослужбовці, які прибули до нас для оперативного збору оперативного резерву. Загалом 2500 військовослужбовців сьогодні можуть проголосувати на нашій виборчій дільниці», - сказав Безбородов.

Він також відзначив, що загалом явка відзначається як дуже висока, що традиційно для військовослужбовців, оскільки вони відрізняються високою громадянською позицією.

Зараз на полігоні тривають міжнародні тренування в рамках міжнародної тренувальної групи JMTG-U, канадської «Операції Юніфаєр» та британської «ОБРІТАЛ» - цими днями міжнародний досвід переймає вся 72-го ОМБР імені Чорних Запорожців. Білоцерківська бригада також взяла участь у виборчому процесі, голосуючи на дільниці у Старичах.

Про голосування Чорних Запорожців розповів представник прес-служби 72-ї Омбр молодший сержант Роман Чоп.

«Незважаючи на те, що ми зараз знаходимося на полігоні і далеко від пункту постійної дислокації і місця проживання наших військовослужбовців, командирами бригади і вищих штабів було прийняте рішення і організовано спеціальну виборчу дільницю, на якій воїни бригади Чорних Запорожців можуть здійснити свій конституційний обов’язок», - розповів представник прес-служби 72-ї Омбр.

Великих відмінностей від дільниць, які зазвичай розташовують в шкільних навчальних закладах, у військової дільниці, в принципі, немає. На дільниці, присутні спостерігачі, допускають сюди і пресу – сьогодні вибори в Старичах фіксували декілька телеканалів та інформагенцій. Звісно, що військові голосують надзвичайно організовано вже станом на 14:00 бюлетень заповнили більше 60% виборців дільниці», - розповів наш кореспондент.  

«Армійці з якими я спілкувався, кажуть що вони сьогодні глибоко відчувають свою відповідальність, за свій вибір, за майбутнє країни – і це не звичайні слова, кліше із соціальних реклам. Це – слова людей які зі зброєю в руках зупинили та продовжують давати відсіч підступному агресору», - додав він.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток