Відзначаємо День ракетних військ і артилерії/День інженерних військ

Відзначаємо День ракетних військ і артилерії/День інженерних військ

3 листопада Збройні Сили України відзначають одразу два свята: День ракетних військ і артилерії та День інженерних військ.

 

 

 

 

 

 

З 1997 року щорічно, згідно з Указом Президента, 3 листопада відзначається День ракетних військ і артилерії. Свято пов’язане із однією з найбільших військових операцій, проведених на території України. Саме цього дня у 1943 році почалося визволення Києва від нацистів, під час якого вперше була застосована висока щільність артилерії на ділянці прориву оборони противника, здійснено вогневий вал на чотирьох рубежах і відкрито масований вогонь артилерії по ворогу.

Ракетні війська та артилерія рід Сухопутних військ ЗСУ, до яких входять з’єднання оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднання і частини гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, а також мінометні підрозділи і підрозділи протитанкових керованих ракет. Він призначений для ураження рухомої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів противника, авіації, об'єктів протиповітряної оборони та інших важливих об'єктів під час ведення бою.

Ракетні війська та артилерія залишаються основним засобом вогневого ураження противника, тому розроблення багатофункціональних ракетних комплексів, мінометних систем та іншого озброєння є першочерговим завданням для посилення спроможностей ЗСУ. Так вже прийнято на озброєння перший вітчизняний комплекс крилатих ракет наземного базування “Нептун” з протикорабельною ракетою Р-360, ракета "Грім-2", а військові частини, на озброєнні яких перебувають РСЗВ “Смерч”, вже мають у своєму арсеналі ракети “Вільха”. Почалося серійне виробництво вітчизняного контрбатарейного радара “Зоопарк-3”. Наразі вже не лишилось військової частини, де б не було безпілотних авіаційних комплексів типу “Фурія”, “Лелека”, “PD-1”. Також Україна продовжить закупівлю для Військово-Морських сил України комплексів ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 турецького виробництва.

Ракетні війська і артилерія залишаються грізною вогневою силою українського війська. Саме робота нашої артилерії дала можливість здобувати вогневу перевагу над ворогом, забезпечити поразку його угруповань, впевнено стримувати ворога на сході України та рятувати життя піхотинців, що стоять на передньому краї оборони країни.

3 листопада своє професійне свято відзначають й інженерні війська. День інженерних військ встановлений згідно з Указом Президента від 27 жовтня 1999 року, «враховуючи заслуги інженерних військ у зміцненні обороноздатності держави».

У загальній структурі Збройних сил України інженерні війська належать до спеціальних військ, які призначені для інженерного забезпечення бойових дій з'єднань і частин родів військ. Інженерні війська містять частини і підрозділи різного призначення: інженерно-саперні (саперні), інженерно-дорожні, понтонно-мостові, переправно-десантні (амфібійні), інженерно-мостобудівні (мостові), інженерно-позиційні, добування води (польового водопостачання), інженерно-будівельні та інших спеціальностей.

Організаційно частини і підрозділи інженерних військ входять до складу Сухопутних військ, військ протиповітряної оборони та Військово-Морських сил, а в складі Військово-Повітряних сил є інженерно-аеродромні частини й підрозділи. З інженерних військ виділилися у самостійні роди військ залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні та танкові війська і навіть авіація.

Інженерні війська — це війська переднього краю. Саме вони забезпечують піхоті та танкістам просування вперед. Військові інженери розчищають проходи через мінні поля і загородження супротивника, розбирають завали та руйнування для забезпечення руху наших військ. За плечима професійних саперів десятки кілометрів розмінованих територій та врятованих життів як армійців, так і цивільних на Донбасі.

Вітаємо мужніх українських військових із професійними святами та бажаємо переможного вогню та вдалих операцій!