Волонтер Анна Гвоздяр: Стати Миколайчиком для дітей загиблих героїв може кожен

18.12.2019
Волонтер Анна Гвоздяр: Стати Миколайчиком для дітей загиблих героїв може кожен

Перед Днем святого Миколая та різдвяно-новорічними святами особливої уваги потребують діти, які втратили на війні свого найдорожчого захисника — батька. Долучитися до акції з подарунками для малечі може кожен. Як це зробити, в ефірі Армія FM розповіла волонтер Анна Гвоздяр.

 

 

 

 

Дар’я Бура: Розкажи про акцію, яку ти проводиш щороку до Дня святого Миколая для діток загиблих захисників?

Анна Гвоздяр: Коли ти волонтер, то купа різних напрямків виникають самі по собі. З настанням свят, коли бачиш новорічні вогники, подарунки, бачиш батьків, які обирають подарунки. І розумієш, що на днях хтось загинув, для публіки  це статистика — "загинув, залишилося двоє дітей", а ти розумієш, що до цих дітей Миколайчик не прийде, Дід Мороз не прийде, тому, що вони втратили батька. Хотілося підтримати і цих дітей, і їхніх мам. Хочеться людям подарувати шматочок свят.

Дар’я Бура: Ви рахуєте, скількох діток ви підтримали?

Анна Гвоздяр: Не рахували. Є такі зараз дітки, про яких знають і яких підтримують та приділяють їм увагу, то я перемикаюся на інших. Намагаюся знайти діток, до яких не добираються волонтери.

Дар’я Бура: Що зазвичай діти замовляють на подарунки?

Анна Гвоздяр: Вікових обмежень немає. Від зовсім малечі до дітей, які вступили до ВНЗ. Старшим потрібна увага, бо це складний період – вони втратили батька, у них перехідний вік, в багатьох достатньо скрутне матеріальне становище. Подарунки замовляють зовсім різноманітні. Від сучасних розрекламованих іграшок до чогось для свого розвитку. Ми часто даруємо музичні інструменти, ноутбуки для навчання. Іноді просять якісь дрібниці, що хочеться їм ще чогось докинути до пакунка. Для них важливо, що про них пам’ятають і важлива увага. Минулого року у нас була нереальна історія. Я допомагаю в госпіталі і в нас в реанімації помер чоловік. В нього залишилась 16-річна донька. Поки ми з мамою займалися похоронами, залишився день перед Миколайчиком. Мама розповідала про дитину, наскільки вона була близька з батьком і що вона встигла приїхати до нього в реанімацію. Донці батько пообіцяв ноутбук. Я розумію, що до цієї дівчинки Миколай завтра точно не прийде, бо завтра похорон її батька. Написала пост у Фейсбуці, щоб зробити дівчинці подарунок. Розетка швидко купила ноутбук, директор Нової пошти сам на складі  в останню машину, яка їхала в Сумську область, кинув пакунок з ноутбуком. І зранку дівчинка відкрила двері, а там кур’єр з ноутбуком. Вона востаннє, коли була в батька, сказала: "Одужуй, ти ж на Миколая мені пообіцяв ноутбук". В неї був шок, коли незнайомий чоловік передав їй ноутбук.

Дар’я Бура: Як реагують загалом діти на такі подарунки?

Анна Гвоздяр: Мені потім мами присилають відео, як малеча отримує подарунки. Колись батько одного загиблого хлопця розповідав про неймовірну радість дитини – ми дівчині фортепіано  відправляли.

Дар’я Бура: Як долучитися до цієї акції?

Анна Гвоздяр: Мені насправді хотілося б, щоб люди в маленьких містечках, селах, населених пунктах активізувалися, кожен в себе вдома. Практично всюди є люди, які загинули, і якби місцеві включалися на місцях, а не шукали через інтернет, було б круто.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток