Зараз в ефірі:

Втрата смаку під час COVID-19 виникає лише в 25% хворих

02.10.2020
Втрата смаку під час COVID-19 виникає лише в 25% хворих

В ефірі програми Юрисконсульт головний терапевт ЗС України Віктор Дяченко розповів про ефективність тестів на COVID-19, вакцинування та лікування військових під час пандемії.

 

 

 

 

 

Олена Кравченко: Похолодання вплинуло на збільшення хворих в Україні?

Віктор Дяченко: В холодну пору виникає більше соціальних контактів, люди частіше перебувають у тісних, замкнених приміщеннях, частіше контактують між собою, а тому і збільшується число захворювань. І це стосується не тільки коронавірусу.

Олена Кравченко: До кого має звернутися військовий,  як тільки він захворів?

Віктор Дяченко: Обов’язково має повідомити лікаря частини. Якщо ж в частині немає спеціаліста, то має попередити лікаря, до якого прикріплена частина (поліклініка, інший підрозділ). А медик після огляду вирішує, куди спрямувати пацієнта.

Олена Кравченко: Коли здійснюється тестування на COVID-19?

Віктор Дяченко: Тест проводиться тільки після огляду лікаря.

Олена Кравченко: Щодо симптомів COVID-19, чи з’явилися нові?

Віктор Дяченко: Треба пам’ятати, що це гостра респіраторна інфекція. Більш специфічними є втрата нюху та смаку, але не у всіх (десь у 20-30% хворих).

Симптоми можуть бути такі: кашель, нежить, закладеність носа, лихоманка, біль у горлі, м’язовий та головний біль, слабкість, ускладнене дихання, прояви ураження шлунково-кишкового тракту.

Група ризику - це всі хворі з проявами ГРВІ.

Олена Кравченко: Чи вже існує схема лікування COVID-19?

Віктор Дяченко: Специфічного лікування із доведеною 100% ефективністю немає.

Зараз лікування спрямоване на симптоматику. Якщо легені не справляються, то додається киснева підтримка.

Олена Кравченко: Чи є наразі військові з важким перебігом хвороби?

Віктор Дяченко: Так, є. Наразі їх 4. Вони перебувають у реанімаційних відділеннях під постійним наглядом лікарів. Один пацієнт -  в Чернівцях і ще три в Києві.

Олена Кравченко: Як розрізнити, який тест ефективний?

Віктор Дяченко: Експрес-тест - скринінговий, він може як підтвердити COVID-19, так і спростувати. Але якщо він позитивний, то пацієнт обстежується далі.

ІФА – відстежує реакцію організму на вірус, антитіла.

А ПЛР – відстежує наявність самого вірусу в організмі, а саме нуклеїнову кислоту РНК.

Якщо ПЛР позитивний, то 99%, що пацієнт інфікований. Якщо негативний, то немає гарантії, що людина здорова. Це залежить від чутливості методу дослідження (80%), а саме від того, чи правильно зробили тест, наскільки багато взяли матеріалу і де перебуває вірус: у верхніх дихальних шляхах чи вже в легенях, чи правильно матеріал зберігався та був доправлений.

ІФА з дуже високою чутливістю визначає, чи є антитіла до коронавірсу. Через тиждень після хвороби в організмі людини з’являється швидкий імунітет, імуноглобуліни М. Тому якщо пацієнт хворіє декілька днів, їх ще може не бути і тест буде негативний, а людина хворіє.

Імуноглобуліни G з’являються через тижні три. Тобто якщо є симптоми, краще здавати ПЛР-тест.

Олена Кравченко: Чи варто вакцинуватися під час пандемії? Чи це безпечно?

Віктор Дяченко: Вакцинуватися від грипу потрібно щороку. Вірус мутує, є різні штампи. І ніхто не знає, наскільки страшною буде міксінфекція. А коронавірус не заважає вакцинуватися від грипу.

Якщо людина хворіє, з вакцинуванням треба зачекати.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток