Зараз в ефірі:

Вже десять років я мрію зняти комедію, — український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв

20.01.2022
Вже десять років я мрію зняти комедію, — український актор та режисер Ахтем Сеітаблаєв

Про фільм “Кіборги” та національно-патріотичне виховання в ефірі Армія FM розповів український актор та режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв.

 

 

 

 

 

 

Катерина Даценко: Як ви зацікавилися військовою тематикою?

Ахтем Сеітаблаєв: Ще під час навчання в школі я думав про те, щоб розпочати військову кар'єру. Але, зрештою, став артистом.

Катерина Даценко: З чого почалася ваша професійна діяльність?

Ахтем Сеітаблаєв: Як режисер свій перший фільм, побудований на тлі військових дій, я створив під назвою Хайтарма. Він присвячений важкому періоду історії кримськотатарського народу у Другій світовій війні. Через долю одного з бійців, майора та льотчика Амет-Хана Султана, двічі Героя Радянського Союзу, показано історію кримськотатарського народу. Вже згодом я почав активно працювати над такими фільмами, як Чужа молитва, Кіборги. Герої не вмирають, Захар Беркут та інші.

Катерина Даценко: Фільм “Кіборги” вийшов ще у 2017 році, але про нього й досі багато говорять. В чому його актуальність?

Ахтем Сеітаблаєв: Перш за все ми зняли чесне кіно. Чесне щодо тих, про кого і на честь кого ми розповіли, чесне стосовно професії та самих себе. Можливо, ця чесність і досі відчувається.

Катерина Даценко: Чи змінив цей фільм вас як режисера?

Ахтем Сеітаблаєв: Знімати таке кіно — це велика честь, тому відповідальності стало більше. Команда давала сили. Майже щодня на знімальному майданчику були присутні «кіборги». Тільки те, як тактовно та обережно вони підказували нам всі деталі поведінки військових для кращого освітлення важливої події, багато чого вартувало. Їхня присутність давала нам зрозуміти, що ми все робимо правильно.

Катерина Даценко: Кому належить ідея фільму?

Ахтем Сеітаблаєв: Після ефіру «Хоробрі серця» мені зателефонувала продюсер Іванна Дядюра, з якою ми до цього знімали фільми “Хайтарма” та “Чужа молитва”. Вона запропонувала зняти кіно по цій історії. Спершу відмовився, тому що не розумів, як знімати про війну, яка ще триває, а вона не стала наполягати. Через тиждень усвідомив, що мені не треба чекати, захотілося кинути виклик самому собі.

Катерина Даценко: Сценаристка Наталія Ворожбит створила аж чотирисерійний фільм, який вийшов через рік після прокату «Кіборгів». Яким було ваше першочергове завдання?

Ахтем Сеітаблаєв: Наталія Ворожбит належить до тих людей, які відчувають ситуацію гостріше та емоційніше, іноді ліричніше. Тому ми одразу зрозуміли, що не хочемо знімати тільки про війну. Ми хотіли показати як зіткнення світоглядів у військовому загоні, так і зіткнення з власне ворогом. Я хотів показати людей так, щоб персонаж з екрана закохав у себе глядача, змусив його хвилюватися, кажучи прості і давно відомі речі, відчути емоції.

Катерина Даценко: Чи можна вважати фільм “Кіборги” елементом національно-патріотичного виховання?

Ахтем Сеітаблаєв: Будь-яке якісне українське кіно за замовчуванням патріотичне. Це свідчення сталості розвитку професії, свідчення того, що українське кіно поступово відходить від зверхнього ставлення.

Катерина Даценко: Багатьом захисникам Донецького аеропорту не подобається, що їх називають «кіборгами». Яке ваше ставлення до цієї назви?

Ахтем Сеітаблаєв: В першу чергу вони люди, саме тому їхній вчинок змусив ворога назвати їх надлюдьми. Для мене в цій назві поєднується велика ненависть з неймовірним захопленням. Те, що сталося під час захисту Донецького аеропорту, не під силу майже нікому, а вони вистояли. Тому коли я чую слово “кіборг”, то бачу перед собою людей, якими не можна не захоплюватися.

Катерина Даценко: Розкажіть про зйомки нового фільму “Мирний-21” та про що ця стрічка?

Ахтем Сеітаблаєв: Фільм вже відзнятий. Історія почалася з ефіру «Хоробрі серця». Восени 2014 року до нас в студію завітав командир Луганського прикордонного загону зі своєю дружиною та сином. Від нього я і почув те, у що спочатку не міг повірити. За його словами, 85% особового складу Луганського прикордонного загону — це мешканці Луганська та Луганської області. І ніхто з них не зрадив. Після цієї історії я зрозумів, про що хочу знімати.

Катерина Даценко: Програма «Хоробрі серця» подарувала вам багато історій. Чи маєте в планах зафільмувати їх?

Ахтем Сеітаблаєв: Найбільша кількість подій відбувається на тлі війни. Історій для фільмування завжди буде багато, але я не хочу створювати тільки військове кіно. Вже десять років я мрію зняти комедію. Проте всі ці історії самі знаходять мене. І якщо вони зачіпають щось всередині, то я не можу пройти повз них.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток