Як буде проходити вступна кампанія 2021 року у ВІТІ?

11.01.2021
Як буде проходити вступна кампанія 2021 року у ВІТІ?

Про етапи вступу цього року, граничний вік абітурієнтів та прохідний бал ЗНО розповів в ефірі Армія FM заступник начальника Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут з навчальної роботи полковник Олексій Сілко.

 

 

 

 

Олена Кравченко: Чому вступна кампанія у військові навчальні заклади розпочинається з нового року?

Олексій Сілко: Відповідно до керівних документів, починаючи з 1 січня, майбутній абітурієнт може прийти до військового комісаріату і написати рапорт або заяву для оформлення особової справи щодо вступу до вишу.

З початку січня починається оформлення особової справи абітурієнта і медичної справи. Наш вступник повинен пройти військово-лікарську комісію у військовому комісаріаті за місцем проживання. Отримати висновок військово-лікарської комісії про його придатність до вступу. Абітурієнти, які зараз навчаються в 11 класі, вже можуть йти до військового комісаріату задля оформлення особової справи.

Олена Кравченко: Які етапи вступу цього року?

Олексій Сілко: Цього року вступна кампанія буде тривати з 1 по 20 липня.

Насамперед потрібно написати заяву у військовому комісаріаті та пройти лікарську комісію. Якщо абітурієнт, згідно з медичними висновками, спроможний навчатися, то військовий комісар дасть вказівку передати особову справу абітурієнта і його медичну справу до приймальної комісії та вищого навчального закладу, у який абітурієнт бажає вступити.

Далі абітурієнт очікує на виклик про проходження вступної кампанії. З 1 до 9 липня вступник має написати заяву в приймальну комісію. Потім у нього є 3 дні, щоб пройти оцінку рівня фізичної підготовленості; остаточну військово-медичну комісію і психологічне тестування. Крім того, він має подати ще 3 сертифікати ЗНО.

Олена Кравченко: Що робити, якщо загубилася особова справа?

Олексій Сілко: Вона має надійти до 25 червня. Якщо до цього часу абітурієнту не надійшов виклик із військового вишу, він має зателефонувати до приймальної комісії. Виші мають право оформити документи вже в приймальній комісії, якщо особова справа не надійшла.

Олена Кравченко: Чи не виникло торік проблем із набором абітурієнтів через пандемію?

Олексій Сілко: Ми здійснили всі набори своєчасно і якісно. Деякі виші навіть робили додаткові набори.

Олена Кравченко: Який має бути прохідний бал ЗНО?

Олексій Сілко: У нас у правилах прийому визначений конкурсний бал. Кожен абітурієнт при вступі може написати заяву на 5 спеціальностей. Загалом у нас в інституті є 6 спеціальностей:

-122 - комп’ютерні науки (програмування);

-125 - кібербезпека;

-126 – інформаційні системи та технології;

-172 – телекомунікації та радіотехніка;

-255 – озброєння та військова техніка;

-253 – військове управління (за видами збройних сил).

Має бути 3 обов’язкових сертифікати ЗНО. Найголовніший — українська мова, далі математика (профільного рівня), із третього предмету значно розширено вибір (фізика, іноземна мова, історія України, географія, хімія, біологія). На визначення конкурсного бала також впливатиме мотиваційний лист, який ми додали цього року. Його можна надсилати до початку основної сесії ЗНО.

Олена Кравченко: Які популярні спеціальності у ВІТІ серед дівчат?

Олексій Сілко: Переважно комп’ютерні науки, кібербезпека, інформаційні системи і технології, телекомунікація та радіотехніка.

Олена Кравченко: Чи є вікові обмеження для вступу?

Олексій Сілко: Так, у нас встановлено обмеження від 17 до 30 років.

Олена Кравченко: Що потрібно для вступу в ВІТІ військовослужбовцю військової служби за контрактом?

Олексій Сілко: Якщо вам до 30 років і ви не маєте вищої освіти, то можете вступити у наш інститут. Весь алгоритм дій можна прочитати на нашому сайті у розділі "Вступнику".

Олена Кравченко: Чи є пільги для учасників бойових дій?

Олексій Сілко: Пільги зазначені у нас в правилах прийому, вони загальнодержавні.

Олена Кравченко: Що потрібно для вступу до магістратури у ВІТІ?

Олексій Сілко: Останні 3 роки у нас вступ до магістратури відбувається за внутрішніми іспитами, зокрема з іноземної мови та за фаховою спеціальністю.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток