Як COVID-19 змінив ветеранський намет цього року?

Як COVID-19 змінив ветеранський намет цього року?

Цими вихідними в Києві пройде книжковий форум, де також буде представлений ветеранський намет. Про цьогорічні особливості проведення заходу під час “Ранкової кави” розповів співорганізатор ініціативи Юрій Руденко.

 

 

 

 

 

Сергій Жуковський: Що змінилось в порівнянні з минулорічним заходом?

Юрій Руденко: Насправді збільшилась кількість виданих книжок, а також нові автори стали частіше виходити на зв`язок. Звісно COVID-19 вніс свої корективи. Наприклад Львівський форум видавців перейшов в онлайн формат цього року. Тому форум, який відбудеться у ці вихідні стане першим публічним заходом такого формату.

Сергій Жуковський: Яка особливість ветеранського намету?

Юрій Руденко: Ми змогли його зробити місцем не просто там де торгують книжками, але він став також консультаційним центром та місцем спілкування ветеранської спільноти. Також в форматі ветеранського намету вдалось створити структуру, коли людина, яка не дотична до війни могла за своїми вподобаннями обрати книгу за допомогою консультанта.

Сергій Жуковський: Чи є зараз проблеми між авторами та видавцями?

Юрій Руденко: Якихось неподоланних проблем зараз немає. Вийшло так, що кілька років книжки написані ветеранами користуються попитом. І якщо якийсь молодий автор написав дійсно якісну книжку то видавці цим зацікавляться. Однак важливо зрозуміти, що це бізнес, хоч і невеликий. Зараз навіть не проблема видати книгу власним коштом. Проте потрібно знайти власну аудиторію. Також гарно працює реклама.

Сергій Жуковський: Є якась допомога для військових в плані реалізації  їх книжок?

Юрій Руденко: Зараз це все на стадії розвитку. Однак зараз вже є люди, які можуть допомогти. Не є великою проблемою звернутись до авторів, які вже опублікували свої твори і попросити про допомогу. Зазвичай це працює значно ефективніше. Також є програми державного фінансування, проте в цьому разі краще заручитись підтримкою видавництва.

Сергій Жуковський: Як знайти на фестивалі ветеранський намет?

Юрій Руденко: Цього разу буде складніше. Це Національний комплекс “Експоцентр України”, павільйон №19. Книжковий ярмарок буде знаходитись на другому поверсі. Ми зробимо все максимально антуражно.

Сергій Жуковський: Як можна долучитись?

Юрій Руденко: Автор повинен бути учасником АТО\ООС, або діючим військовослужбовцем. Також він може бути волонтером чи ветераном. Друга умова – книга повинна бути про війну. Якщо людина відповідає цім критеріям тоді вона може зареєструватись і виставити свої книги на продаж. Можна зареєструватись на наший сторінці у фейсбуці, чи прийти зі своїми книгами вже у вихідні. Відкриття планується десь о 10-11 ранку. Зазвичай жива присутність автора збільшує продажі.