Як Львівські курсанти складали іспити у полі?

12.06.2020
Як Львівські курсанти складали іспити у полі?

Нині гаряча пора для  майбутніх командирів механізованих, танкових, артилерійських та  інженерних підрозділів, які закінчують цього року навчання в стінах Національної академії сухопутних військ у Львові. Почала роботу державна екзаменаційна комісія. Про особливості цьогорічної вступної кампанії розповів військовий журналіст Олексій Мазурін. 

 

 

"Добігає кінця перший тиждень ДЕКів. Випускники демонструють екзаменаторам свої знання та командирські вміння. Спершу випробування проходять поза межами міста Лева - на полігоні в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки", - розповів військовий журналіст.
Також він повідомив, що таке нововведення пов’язане із заходами протидії COVID-19. І починаючи з цього року ДЕКи проходитимуть на Яворівщині.  

Заступник командувача Сухопутних військ генерал-майор Ігор Танцюра розповів, що він вперше очолює  екзаменаційну комісію і це завдання для нього важливе та відповідальне. Адже Сухопутні війська є найбільшим  замовником  випускників зі Львова і з ними командування працюватиме протягом тривалого часу. Також генерал-майор додав, що зараз обговорюється ідея організації  стажування для курсантів  в районі проведення Операції Об’єднаних сил, де вони зможуть вдосконалювати свої знання.

"Ще одним вагомим нововведенням є те, що курсанти під час практичних польових іспитів отримують в своє підпорядкування підрозділи, яким в ході навчань протистоятиме ворог. Для цього використали підрозділи ОпФору", - додав Мазурін. 

Бійці ОпФору -  у чорній формі,  з емблемами дикого вепра на шевронах - є умовним ворогом для кожного військового підрозділу чи частини, які проходять вишкіл на Львівщині, зокрема для іноземних підрозділів під час міжнародних навчань. Опфорівці діяли як розвідувально-диверсійні групи супротивника – влаштовували засідки на колони.

Також журналіст зазначив, що «вепри» вклинювалися у радіозв’язок та здійснювали психологічний тиск на курсантів.  Проте похитнути впевненість молодих командирів та здобути перемогу їм не вдалося.

За словами голови підкомісі, полковника Миколи Журавльова, курсанти  готові до виконання завдань за призначенням і за посадою. Вони добре підготувалися до складання державних іспитів. Середній бал за п’ятибальною шкалою оцінювання курсантів перевищує «чотири».  

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток