Як швидко усунути проблеми з диханням?

19.05.2020
Як швидко усунути проблеми з диханням?

Важко дихати? З'явився біль в грудях або дискомфорт? Виникла сильна задишка? Розповідаємо, що робити, коли виникли проблеми із диханням.

 

 

 

 

 

 

Утруднене дихання - головна ознака ускладнень при інфекції COVID-19. За даними медиків, якщо якийсь час хвороба не виявлялася симптомами, а потім різко виникли проблеми з диханням, слід негайно звернутися за медичною допомогою. Задишка або утруднене дихання можуть бути викликані не тільки пневмонією через коронавирус, але і серцевим нападом та іншими хворобами серця.

У будь-якому випадку це небезпечна для життя ознака. А поки «Швидка» знаходиться у дорозі, важливо полегшити свій стан до приїзду лікарів. Медики рекомендують кілька способів.

Прийміть правильну позу.

Коли виникають проблеми із диханням, головне, прийняти правильну позу. Ні в якому разі не лежіть на спині. Фахівці рекомендують знаходиться у лежачому положенні: на животі, вниз обличчям або навіть звісивши голову з поверхні ліжка або дивана.

Також можна розташуватися так, як радять стюардеси при потенційній загрозі у польоті. Для цього потрібно сісти, склонитися вперед, прогнути спину, потім покласти руки на коліна або обійняти їх, а голову опустити вниз. У випадку, коли можливості сісти немає, медики рекомендують зігнути корпус в талії і спертися руками на край столу або стіну, а потім нахилити голову вниз.

Займіться дихальною гімнастикою.

Про користь дихальних вправ відомо давно. Подібна гімнастика ідеально підходить, як для профілактики захворювань, пов'язаних з легенями, так і безпосередньо під час проблем із ними. Якщо виникла проблема з диханням внаслідок ускладнень, викликаних коронавірусом або іншими проблемами зі здоров'ям, спробуйте зробити просту вправу. 

Глибоко вдихніть і затримайте дихання на 5-6 секунд, потім повільно видихніть. Повторіть кілька разів, після чого спробуйте покашляти. Повинно прийти полегшення стану.

Навіть найпростіші вправи допоможуть поліпшити стан і збільшити надходження кисню в кров. В цілому для запобігання проблем із легенями рекомендується приділяти дихальній гімнастиці хоча б п'ять хвилин в день. У більш важких випадках не займайтеся самолікуванням та дочекайтеся медичної допомоги.

Будьте уважними до себе і здоров'я своїх близьких!

Ще більше цікавої та корисної інформації шукайте на сайті Армія ФМ та наших сторінках у FacebookInstagramTwitter . 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток