Як відшукати мотивацію та бажання рухатись вперед?

Як відшукати мотивацію та бажання рухатись вперед?

У студію Армії FM завітала досвідчена психологиня Світлана Фролова. Вона дала слушні поради щодо мотивації, досягнення мети та життєвого успіху.

Анастасія Сіроговська: Як починати ранок, щоб він був продуктивним?

Світлана Фролова: Спочатку відстежити, з якими думками ви прокинулися: негативними або позитивними. Тобто якщо у вас більше негативу, то потрібно перевести в позитив, оскільки це буде впливати на ваш день.

Обов'язково застеліть ліжко, оскільки мозок вже закінчив процес сну і починає фокусуватися на наступних діях.

Анастасія Сіроговська: Звідки береться страх, що ми не зможемо здійснити свої плани? І як з цим боротися?

Світлана Фролова: Ми боїмося невідомості. В нашій голові немає картинки того, що буде, коли ми досягнемо мети. Головне, занурити себе в стан, коли ви вже цього досягли. Подивіться, чи вам буде комфортно. Ось тоді ви більше будете направлені на свої дії до мрії, яку ви побачили.

Анастасія Сіроговська: Де брати мотивацію, коли робота вже увійшла в рутину?

Світлана Фролова: Задайте собі питання, чому кудись поділася ваша ініціатива, бажання. Зосередьтеся на собі, подивіться, може, у вас є щось негативне в вашому житті, що зараз забирає вашу енергію. Відповідно, від цього потрібно позбутися. І тоді повернути собі себе, те, чого ви хочете. І у вас зросте внутрішнє бажання зробити щось більше.

Анастасія Сіроговська: Коли ви в собі відкрили те, що будете психологом?

Світлана Фролова: Я взагалі займалася балетом із 6 років і це була моя мрія. В 13 років перед вступними іспитами я зламала ногу, і моя кар'єра закінчилася. Я не розуміла, що робити далі, і це був певний момент депресії, тому що моя мрія зруйнувалась. І тоді я почала виходити в світ і зрозуміла, що не знаю людей. Я просто вивчала їх для того, щоб з ними можна було комунікувати. Тоді здавалося, що це крах, а зараз я вдячна тій ситуації, адже таким чином я прийшла до своєї професії психолога.

Нікіта Грос: Чи є сенс ставити нові цілі людям, яким вже за 50?

Світлана Фролова: Вони вже не знають, скільки їм залишилося часу і значить, що підіймати всі свої нереалізовані мрії вже не так страшно. Адже за плечима вже хороший досвід. Ти зробив кроки, досягнув результату, і вже ніхто не зверне уваги на якийсь твій провал. Адже це помилки, які приводять тебе до якогось результату.

Анастасія Сіроговська: Як позбутись страху? Чи можемо ми обходитись без нього, чи, можливо, він нам в якісь моменти необхідний?

Світлана Фролова: Він обов'язково повинен бути, тому що невідомо, чим закінчиться ваше життя. Та ось найбільший страх: що про мене подумають, скажуть, а раптом у мене не вийде?  А страху ви можете позбутися тільки з власного бажання.

Анастасія Сіроговська: Існують дошки візуалізації. Наскільки вони дієві і як їх правильно робити?

Світлана Фролова: Звичайно це дієвий інструмент, але я б хотіла розповісти, як він працює. Дошка бажань ─ це своєрідний предмет, із картону, дошки ватману і т. д.. На ньому розташовані фотографії картинки, описи ваших бажань. Вченими і психологами було неодноразово доведено, що люди, які записують свої цілі на папері, практично завжди здійснюють їх. Так, карта бажань допомагає не забувати про свої цілі, візуалізувати власні бажання і направляти особисту енергію в потрібне русло.

Анастасія Сіроговська: Які основні 5 пунктів мають там бути?

Світлана Фролова: Ваші відносини - це все таки основне для людей. Ваша професія, ваші інтереси, те, чого ви хочете - це буде вашою мотивацією, щоб реалізуватися, заробити гроші. Тоді ви починаєте розуміти, навіщо вони вам потрібні, і тоді буде більше мотивації, ніж просто страх.

Анастасія Сіроговська: «Колесо життєвого балансу» - що це і як із цим працювати?

Світлана Фролова: Ви можете намалювати коло, розділити його на 6 частин і туди написати сфери вашого життя, що вас цікавлять: сім'я, стосунки, розвиток, навчання, професія, кар'єра. Кожен напише те, що йому цікаво. Тобто, звужується ваша увага на ці 6 сфер життя і тут ви можете замислитися, як проходить ваше життя в кожній з цих сфер.

Нікіта Грос: Давайте виділимо таких 5 основних секретів, які допоможуть прийти до бажаного.

Світлана Фролова: Відповідальність за своє життя, що кожна ваша дія залежить від вас і куди вона вас приведе.

Якщо ви не зробили сьогодні ніякого кроку - нічого не варто очікувати.

Дисципліна. Дуже рекомендую читати день у день «Магію ранку», і тоді у вас з'явиться фокус уваги на собі.

Фізичне навантаження. Голова добре, вона може думати, а тіло вам дасть більше енергії втілити все бажане в життя.

Розуміння, куди ви йдете. Тобто беріть один напрямок, конкретну мету і слідуйте їм.