Як згуртувати військовий колектив?

10.04.2020
Як згуртувати військовий колектив?

На Львівщині завершився польовий вихід курсантів Інституту морально-психологічного забезпечення Академії сухопутних військ. 

Як і чому навчалися юнаки та дівчата на полігоні та як дотримувалася протиепідемічних заходів знає наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

 

Звісно, війну на паузу поставити не можливо, Тому армія продовжує виконувати заходи бойової підготовки,  триває і навчання майбутніх офіцерів. 

Сьогодні львівський вищий військовий навчальний заклад модифікував навчальні плани таким чином, аби  курсанти максимально займалися на   польовій базі  - в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. 

Тут  серед полів та лісів військовослужбовці найкраще ізольовані від епідемічних ризиків. Крім того усі вправи курсанти виконують у невеликих групах до 10 осіб, користуються антисептиками та медичними масками, якщо   тренуються в приміщеннях.

Майже місяць тут проходили підготовку – майбутні фахівці з морально-психологічного забезпечення, культурологи та військові диригенти. Вони займалися вогневою підготовкою – освоювали різні типи зброї, покращували свою влучність, вивчали тактику, водили бойові машини.

Звісно, у курсантів Інституту морально-психологічного забезпечення, є і свої специфічні вправи, які націлені на розвиток лідерських якостей, згуртування колективу, підвищення стресостійкості. Ці вправи курсанти  вивчають в першу чергу, тому що у майбутньому працюватимуть  психологами у військах. 

Одна з таких вправ – модифікована французька естафета. Курсант має обчислити арифметичне  завдання  наприклад 47 помножити на 18 одночасно долаючи  смугу перешкод із лабіринтами, трубами,  загородженнями та вузькими проходами. На півкілометровому маршруті палає вогонь, дим сліпить очі. Спантеличують  курсантів гучний шум з динаміків і інструктори які постійно вигукують випадкові числа. Так курсанти вчаться контролювати свій психоемоційний стан, що вкрай важливо в екстремальних стресових умовах – під час  бойових дій. 

Інша вправа групова із колодою. Група протягом декількох годин виконує усі вправи тримаючи тяжкий полірований довгий стовбур дерева. Час йде, а керівник заняття вигукує команди «на ліве плече!», «на праве плече!», «на біцепс!», «сіли!», «встали!». Так  виховується командна робота, курсанти починають відчувати  підтримку один одного, вчяться допомагати товаришеві, ну і якщо хтось «зашариться» - це одразу відчують усі. 

Ще є вправа свічка, де курсант падає спиною з 2 метрової стіни на руки своїх товаришів,  Її суть − в довірі до команди. Є і сліпий футбол. Всі ці вправи сьогодні активно використовуються в країнах НАТО, і довели свою ефективність. Тому і курсанти не тільки проходять їх, відчувають на власній шкірі, але і вивчають методологію – аби самим тренувати підлеглих, загартовувати їх волю, та розвивати довіру в колективах.   

Польовий вихід курсантів психологів завершився, але в полях сьогодні замаюються піхотинці та артилеристи. У них також напружений графік і цікаві заняття про які ми розповімо вже згодом.  

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток