Як зміцнити свій імунітет під час карантину?

24.03.2020
Як зміцнити свій імунітет під час карантину?

У розпал коронавірусної інфекції усім нам дуже важливо мати хороший імунітет, який допоможе організму приборкати сезонні захворювання та легше перенести атаки вірусів та бактерій. Тому Армія FM, ділиться з вами корисними порадами, що допоможуть залишитись у строю за будь-яких умов. 

 

 

 

 

Складність цього завдання полягає в тому, що імунна система - це не окремо взятий орган. Крім того, на сьогодні вченими доведено, що навіть сукупність органів - це не імунітет.

Імунна система людини  - складна система клітинного рівня. Її повноцінна робота дозволяє нам виробляти і накопичувати лімфоцити - клітини-захисники,що борються з вірусами та іншими загрозами. Таким чином, низький імунітет - це великий ризик захворіти, а тому слід знати, як його зміцнити. 

Тож поєднуємо корисне з приємним, та виконуємо 11 простих правил, що дозволяють ефективно протистояти хворобам:

Скажи курінню "ні". Під час паління в роті починається розмноження шкідливих бактерій, що стимулюють початок різних запальних процесів, які відволікають на себе величезні ресурси імунної системи. Уникнути цього просто - не курити.

Алкоголь нам теж не друг. Це найнебезпечніший ворог імунної системи. Слід зазначити, що вдаватися до крайнощів не варто, бо якісне червоне вино - це чудовий продукт, що дозволяє зміцнити організм.

Їжте більше овочів і фруктів. Не потрібно шукати екзотичні продукти, досить їсти найпростіші овочі та фрукти. Крім того, не варто занадто старатися! Лимони, імбир і часник чудові в поєднанні з повноцінним обідом, але не потрібно на них налягати без необхідності. Знайте межу.

Пийте багато води. Вода відіграє важливу роль у балансуванні рівнів рідини в організмі.Вона допомагає активізувати м'язи і покращити функцію кишечника.

Обмежте споживання цукру. Надмірне споживання цукру пригнічує клітини імунної системи, які відповідають за боротьбу з бактеріями, які спричиняють захворювання.

Уникайте стресів. Є твердження, що всі хвороби від нервів. І відсотків на 80 це правда. Коли виникають тривожні думки, треба негайно їх позбавлятися. Бо кожен стрес - це вироблення певних гормонів, які порушують роботу імунітету. Відчуваєте тривогу? Налийте чашечку гарячого какао та розслабтеся за переглядом улюбленого фільму. Нехай весь світ зачекає.

Висипайтеся.Наступна очевидна, але від цього не менш важлива порада - це спати. Підняти імунітет без повноцінного сну вкрай важко. Іноді, щоб минув біль у горлі або нежить, достатньо добре виспатися.

Підтримуйте здорову вагу. Забагато жирових клітин викликають вивільнення прозапальних хімічних речовин в організмі, спричиняючи хронічне запалення. Воно може пошкодити тканини і призвести до слабкого імунітету. Тому не забувайте про збалансовану дієту для підтримки здорової ваги.

Регулярно займайтесь спортом. Щоденні вправи покращують роботу серцево-судинної системи і зменшують ризик захворювань.

Дотримуйтесь гігієни. Особливо важливо взяти за звичку миття рук, покупку тільки корисних перевірених продуктів, своєчасне відвідування лікаря. Навіть одягаючись за погодою, ми бережемо себе від хвороб, адже переохолодження ніхто не відміняв.

Усміхайтесь. На перший погляд, дивна порада. Втім, щирий сміх знижує кількість гормонів стресу в організмі і збільшує кількість білих кров'яних тілець, які борються з інфекцією.

Отже, для зміцнення імунітету необхідно зняти з нього зайве навантаження. Звільнені ресурси підуть на зміцнення, що дозволить ефективніше справлятися із загрозами, незалежними від наших дій. Будьте здоровими!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток