Зараз в ефірі:

Які тренінги влаштовує ВГО «Українська жіноча варта»?

05.02.2022
Які тренінги влаштовує ВГО «Українська жіноча варта»?

Голова Всеукраїнської громадської організації «Українська жіноча варта» Олена Білецька розповіла про правила, котрих слід дотримуватися у кризових ситуаціях та під час бойових дій, а також про тренінги, які влаштовує об’єднання.

 

 

 

 

Катерина Даценко: Якими були передумови заснування у 2014 році «Української жіночої варти»?

Олена Білецька: Основним завданням було створити жіночу мережу руху опору, готувати цивільне населення до надзвичайних і кризових ситуацій.

Катерина Даценко: Які тренінги і для кого саме ви проводите?

Олена Білецька: Це домедична підготовка, самооборона, стрілецькі та психологічні навчання. Такі тренінги вже пройшли понад 30 тисяч жінок по всій Україні з 2014 по 2018 рік. Зараз знову виникла потреба та надходять запити від жінок щодо навчань від «Української жіночої варти», тож ми запустили лекційний курс із виживання в міських умовах у надзвичайних ситуаціях. Далі за бажанням можна пройти практичні тренінги.

Катерина Даценко: Хто був причетний до створення «Української жіночої варти»?

Олена Білецька: Я не єдина в цій справі. Чимало є людей, у яких життя поділилося на «до» та «після». В 2014 році мій чоловік спільно з колегами навчав військових та добровольців, які їхали на Схід. Як адвокат, зрозуміла, що загальні знання не завадили б і цивільному населенню. Запропонувала спершу навчати хоча б 20 жінок. Пішов зворотній зв’язок і за кілька днів записалося більше 600 слухачок. Тоді я зрозуміла, що в цьому є потреба. Потім так вийшло, що в жовтні 2014 року самі дівчата ініціювали створення громадської організації. І ось вона процвітає і створює мережу.

Катерина Даценко: У скількох містах є ваші осередки?

Олена Білецька: У нас немає чіткого керівництва та округів. Жіноча мережа - це жінки, які долучаються до організації і проходять тренінги. І у випадку кризи вони знають, що їм робити конкретно в своєму регіоні. Інструктори проводять навчання в усіх містах, а окремих осередків із керівниками у нас немає.

Катерина Даценко: Ви взаємодієте з медичними організаціями і Міністерством оборони України. У чому полягає така співпраця?

Олена Білецька: Хочу сказати, що МОУ, особливо в 2014 році, нас дуже підтримало. Зокрема це стосується ініціативи співпраці з Військовою-медичною академією. Також МОУ дало можливість проходити навчання на Великополовецькому полігоні. Багато дівчат пішли в ЗСУ після цих навчань.

Катерина Даценко: За якими критеріями ви обирали інструкторів?

Олена Білецька: Всі вони професіонали-військовослужбовці. Навчання на полігоні були організовані чітко. Завдяки осередку психологів, який з нами співпрацював, надавалася психологічна допомога. Ми всьому вчилися поступово, намагалися брати якийсь досвід інших країн, робили свої посібники.

Катерина Даценко: Ваші тренінги спрямовані тільки на цивільних, чи й на військових?

Олена Білецька: Професійні навчання для армійців організовуються трішки в іншому форматі - по запиту і за потребою. Жінки-військовослужбовці давали зворотній зв'язок про свої потреби. «Українська жіноча варта» за стільки років набула контактну базу і досягла співпраці з міжнародними військовими організаціями.

Катерина Даценко: Які запити виникають у жінок-військовослужбовців?

Олена Білецька: Їм потрібні нові знання. Але часи змінюються. Якщо раніше іноземці приїжджали ділитися своїм досвідом, то зараз приїжджають, щоб перейняти досвід у нас. Потреба у вдосконаленні є завжди.

Катерина Даценко: Які ще тренінги є у скарбничці вашої організації?

Олена Білецька: Виживання в міських умовах, на випадок надзвичайних ситуацій і самооборона. За 6 лекційних годин ми даємо покрокові інструкції й поради. Цей курс розроблений на основі досвіду країн, які були в облозі або долали надзвичайні ситуації. Військовий курс ми адаптували для цивільних. В основі принципи виживання – це спосіб мислення, навички, тактика і спорядження. Ми починаємо зі способу мислення, тому що багато людей не хочуть чути про війну та про кризові ситуації. Але ви повинні бути завжди готові до дій і має бути конкретний план. Щодо навичок, то це додаткові заняття з виживання, домедичної підготовки тощо. Спорядження - це давайси та предмети, які стануть у пригоді. Ми вчимо, як правильно діяти під час критичних ситуацій.

Катерина Даценко: Що має бути у так званій «тривожній валізі»?

Олена Білецька: Особисті речі на невеликий термін. Це теплий одяг, засоби гігієни, пакети для сміття, «набори для виживання», технічні дрібниці. Цей перелік залежить від ваших потреб та фізичних можливостей. Наплічник потрібен зручний та місткий. Обов’язково має бути аптечка, а також папірець із переліком речей. Порада: об’єднуйтеся з сусідами та друзями, інформуйте про все своїх дітей.

Катерина Даценко: Що насамперед треба робити у кризовій ситуації?

Олена Білецька: Сісти й подумати. Це не стосується лише війни, а стосується будь-якої кризової ситуації. Зрозуміти ваші можливості та способи вирішення проблеми. Домовитися з людьми про співпрацю. Мати спорядження та необхідні речі. На курсах ми даємо перелік необхідних дій та предметів. Те, що ви виберете, - ваша персональна відповідальність. Тренінги є на сайті «Української жіночої варти». Зараз на них попит зростає і велика кількість реєстрацій. Нам доведеться робити лекції онлайн, для того щоб всі мали змогу ними користуватись.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток