ЮРІЙ СОДОЛЬ: 36-ТА БРИГАДА Є СТЕРЖНЕМ СЕРЕД ПІДРОЗДІЛІВ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ

22.07.2019
ЮРІЙ СОДОЛЬ: 36-ТА БРИГАДА Є СТЕРЖНЕМ СЕРЕД ПІДРОЗДІЛІВ МОРСЬКОЇ ПІХОТИ

До 4 річниці створення 36-тої окремої бригади морської піхоти Армія ФМ підготувала ексклюзивне інтерв’ю із командувачем морської піхоти Юрієм Содолем, заступником командувача морської піхоти України Дмитром Делятицьким, командиром 36-ї окремої бригади морської піхоти Андрієм Гнатовим та із головним старшиною 36-ї окремої бригади морської піхоти Передерею Олександром.

 

Про окупацію Криму та створення 36-ї бригади морської піхоти

Юрій Содоль: 36-а окрема бригада морської піхоти має таку дуже цікаву історію свого існування. Саме тоді, коли було складно, керівний склад, який вийшов з АР Крим, зібрав цю бригаду із залишків підрозділів морської піхоти, військ берегової оборони і створили 36 окрему бригаду морської піхоти. Коли вони починали, у них з Криму було виведено 9 одиниць справної техніки, зараз це повнокровна бригада, яка дуже потужна. 

Дмитро Делятицький: Вже у вересні 2014 року особовий склад, який вийшов з Криму (на той час ротно-тактична група) був відправлений в АТО на Схід України. Своє завдання виконували в с. Гранітне, Талаківка, Широкине та ін.

У 2015р. рішенням начальника Генерального штабу на базі цих підрозділів була сформована 36 окрема бригада морської піхоти. Вже з серпня підрозділ, вирушив продовжувати виконання бойових завдань на Донбасі вже в складі бригади.

Олександр Передеря: Ми служили в Криму, в 36-й окремій бригаді берегової оборони. На той час у ВМС був один підрозділ морської піхоти – перший окремий батальйон, який розташовувався в Феодосії. Це був елітний підрозділ, багато хто тих, з якими я служив в бригаді берегової оборони хотіли служити саме в підрозділі морської піхоти. Коли після виходу з Криму сформувалась бригада морської піхоти, то всі були в захваті від того, що вони стали морськими піхотинцями.

Дмитро Делятицький: Це були найбільш мотивовані, загартовані люди, які не зрадили присязі свого часу. Так, із 1-го батальйону було 154 чоловіки, з 501-го - 70 чоловік, і більше 200 чоловік з 36-ї бригади. Під час формування бригади її склад був поповнений за рахунок мобілізації п’ятої та четвертої черги, дуже багато мотивованих людей прийшло до частин і можна відмітити що це був дуже молодий особовий склад. А згодом це була повнокровна бригада, більше 3500 осіб.

Юрій Содоль: Коли виходили з Криму, їм вдалося повернути понад 40 одиниць техніки, але на жаль, вона була зіпсована російськими окупаційними військами, проте у найкоротший термін вони із допомогою волонтерів, за що їм велика вдячність, змогли у більшості відновити цю техніку.

Андрій Гнатов: На початку створення бригади ми отримали багато нових і модернізованих зразків озброєння. Наприклад, повністю був переозброєний танковий батальйон сучасними Т-80 на заміну дещо застарілих Т-64. Ми отримали модернізовані зразки озброєння протиповітряної оборони. Також один із батальйонів отримав за міжнародною допомогою легкові автомобілі “Humvee”, які були надані нашими партнерами із США. З легкого озброєння - новітні протитанкові комплекси «Стугна», «Корсар». Людський потенціал, який склав основу в 2015 році, сьогодні перетворився на вмотивованих морських піхотинців.

Про звільнення міст

Дмитро Делятицький: Найвідоміше місто, де відмітилися морська піхота - це Маріуполь. Також бригада брала участь у звільненні таких населених пунктів як: Павлополь, Гнутове, Талаківка, Широкине, Водяне та інші. Тут були наші перші двохсоті.

Юрій Содоль: Бригада звільнила Широкине та ще декілька населених пунктів чим, я вважаю, врятувала Маріуполь від російської окупації.

Про підготовку та навчання морських піхотинців

Юрій Содоль: Розвідка морської піхоти заснована на моделі США, я і мої заступники, вважають цю модель більш вдалою і більш потужною, ми опираємось на їх досвід. Один з прикладів - наш контракт, який ми заключаємо з морськими піхотинцями. Він відрізняється від інших контрактів, які заключають ЗСУ. Також ми вивчаємо увесь бойовий досвід, в тому числі нашого противника - РФ. Ми обираємо найкраще і застосовуємо це у підготовці наших морських піхотинців.

У цьому році командування морської піхоти і командування військово-морських сил прийняли рішення, що 503-й батальйон у представлятиме морську піхоту на усіх міжнародних навчаннях. Для того щоб батальйон комплексно набрався досвіду міжнародних навчань, а також отримав взаємосумісність з провідними країнами НАТО. Батальйон із цими завданнями впорався.

Олександр Передеря: На всіх етапах відбору обираються найкращі військові. Після проходження смуги перешкод еліта одягає берет морського піхотинця.

Особисто для мене дуже важливі традиції морської піхоти, а це і подолання психологічної смуги, і необхідність пройти всі етапи відбору, і, безпосередньо, прийняття клятви морського піхотинця. Кожен військовослужбовець, який має право на носіння берету морського піхотинця розуміє, що він не має права на помилку, він не має права осоромити морську піхоту та ЗСУ в цілому.

Юрій Содоль: Морська піхота України більш укомплектована, ніж решта військових частин, бо готує стержень, воїна трьох стихій, універсального солдата. Так, когось до нас приводить романтика, але це важкий труд, щоденний, де кожен день вимагає, можливо маленької, але все ж таки перемоги над собою.

Про особовий склад бригади морських піхотинців

Дмитро Делятицький: 36-а бригада це одна велика сім’я, побратими, де кожен допоможе один одному. Коли приходить молодий морський піхотинець, як контрактник, так і офіцер, то інші товариші по підрозділу завжди допоможуть, підтримають у становленні на військовій службі.

Командири в усіх підрозділах бригади дуже досвідчені. У них за спинами 2014-2015 роки, вони знають свою справу. Це люди на яких завжди можна покластися - матроси, сержанти, та офіцери. Вони усі дуже мотивовані та сміливі люди і я дуже радий, що мав честь командувати цим особовим складом у період з 2015-го по 2018-й роки. І вважаю, що це найкращі роки у моїй військовій службі.

Привітання

Андрій Гнатов: Я, маю велику честь привітати моїх побратимів, всіх військовослужбовців 36-ї окремої бригади морської піхоти імені Михайла Білинського з днем заснування і створення нашої бригади. Хочу від себе особисто побажати всім найміцнішого морського здоров’я, досягнення всіх поставлених цілей, добробуту, родинної злагоди і мирного українського неба над головою.

Дмитро Делятицький: Там де морські піхотинці, там наступ противника буде зломлений від самого його початку. Морські піхотинці завжди виконають своє завдання по захисту території нашої держави. Із великим задоволенням хочу привітати особовий склад 36 бригади морської піхоти з четвертою річницею, побажати усім здоров’я, впевненості, перемоги в усіх починаннях і, насамперед, миру, щоб усі повернулися додому живими!

Юрій Содоль: Шановні мої друзі, мої колеги та побратими, у цей для вас святковий день, я вас вітаю. У нелегкий час ви виконуєте найважчу роботу по захисту своєї батьківщини і я дуже пишаюся, що держава довіряла мені командувати морською піхотою, я пишаюся вами і кожного люблю. Зроблю все, щоб у вас все було добре як на службі, так і в житті. Разом ми переможемо, я у вас впевнений і готовий з вами йти куди завгодно. Дякую за те, що ви є у мене, такі чудові підлеглі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток