ЗА 4 РОКИ КАНАДСЬКІ ІНСТРУКТОРИ ПІДГОТУВАЛИ БІЛЬШЕ 13000 УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

ЗА 4 РОКИ КАНАДСЬКІ ІНСТРУКТОРИ ПІДГОТУВАЛИ БІЛЬШЕ 13000 УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки відбулася ротація контингенту Збройних сил Канади, який бере участь в тренувальній місії «ЮНІФАЄР».

Які пріоритети ставить перед собою нова команда закордонних інструкторів та які саме спеціалісти прибули з-за океану в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

«Операція «ЮНІФАЄР» це один із найважливіших елементів закордонної допомоги для України у протистоянні російській агресії. Нагадаю, що стартувала вона восени 2015 року. І за час своєї діяльності Канадські інструктори підготували більше ніж 13 тисяч українських військовослужбовців, провели близько 300 спеціалізованих курсів. Зокрема із тактичної медицини,  мінної безпеки, саперної справи, логістики.

Помилково вважають, що Канадська місія дія лише на Львівщині. Тут проводиться ротаційна підготовка бойових підрозділів, навчаються снайпери, танкісти, артилеристи, проводиться залагодження підрозділів. Канадські інструктори також тренують інженерів у Кам’янці-Подільському, надають курси із медичної підготовки у Десні та надають допомогу у становленні Військової поліції.


Сьогодні розпочала діяльність вже 8-ма ротація Канадських спеціалістів. Очолив її підполковник Джефрі Туп, командир  1-го Саперного полку ЗС Канади. Канадський офіцер має за плечима три ротації в Афганістані, приймав учать у гуманітарній операції на Гаїті. «Армії ФМ» вдалося поспілкуватися із  новим командиром. Він розповів  про своїх підлеглих і завдання, які перед ними стоять:

«В Україну прибуло близько двох сотень представників з 51-ої військової частини, що розташована по усій Канаді. Ці військослужбовці представляють 43 різні армійські спеціальності. Тож у нас доволі багатогранна різноманітна команда, з різним набором знань та вмінь. Це танкісти, артилеристи, військові інженери, фахівці із зв’язків з громадськістю, капелани – десятки спеціалістів різного спрямування. Біля 18  % ротації  складають резервісти. Ми будемо поглиблювати роботу, яку робила попередня ротація.»

Серед військовослужбовців нової ротації є чимало людей із українським корінням. Дуже приємно, що українці в 4-му чи 5-му поколіні добре спілкуються українською мовою,  пам’ятають свою історію та коріння. Вони від усього серця налаштовані не тільки старанно виконувати свій військовий обов’язок, але й впроваджувати різноманітні гуманітарні ініціативи із допомоги  дитячим будинкам,  розвивати шкільну освіту, творити інші добрі справи", - розповів Мазурін.