Захисники неба України відзначають своє професійне свято

31.07.2021
Захисники неба України відзначають своє професійне свято

День Повітряних Сил Збройних Сил України встановлений згідно з Указом Президента від 27 червня 2007 року і відзначається у першу неділю серпня. Повітряні Сили виконують бойові завдання з охорони державного кордону України у повітряному просторі, протиповітряної оборони важливих державних об’єктів  та бойові завдання на сході та півдні України.

 

 

 

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення у 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне із найпотужніших у Європі авіаційних угруповань із сучасними літальними апаратами. На базі цього угруповання 17 березня 1992 року були створені Повітряні Сили України. У 2004-му році в ході об'єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил були утворені сучасні Повітряні сили України. 

Нині до складу Повітряних Сил входять бомбардувальна, винищувальна, штурмова, розвідувальна, транспортна авіація та зенітні, ракетні та радіотехнічні війська. Разом із тим, до них входять окремі військові частини і підрозділи спеціальних військ – розвідувальних, інженерних, радіаційних, хімічних і бактеріологічного захисту, зв’язку, автоматизованих систем управління та радіотехнічного забезпечення, радіоелектронної боротьби, метеорологічного забезпечення, частини матеріально-технічного і медичного забезпечення, а також спеціальні навчальні заклади, де готують військових фахівців за різними напрямами.

Повітряні Сили Збройних Сил України надійно виконують поставлені перед ними завдання в системі захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Професійні та ефективні Повітряні Сили здатні перешкоджати намірам агресора щодо здійснення широкомасштабних наступальних операцій. 

Із початком бойових дій на сході країни військовослужбовці повітряних сил разом із іншими воїнами стали на захист рідної землі. За роки війни більше півсотні військових льотчиків загинули, виконуючи бойові завдання і залишившись вірними присязі та службовим обов’язкам. 

У складних умовах сучасної повітряної обстановки екіпажі авіаційних бригад, обслуги зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів і вдень, і вночі несуть бойове чергування, упевнено виконують польотні завдання та виявляють і супроводжують повітряні цілі.

У зв'язку з необхідністю виконання операцій з пошуку та евакуації екіпажів і пасажирів у районі бойових дій в організаційно-штатну структуру Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України були введені спеціальні рятувальні парашутно-десантні групи. 

На озброєнні Повітряних Сил літаки МІГ-29, Су-27, Су-25, Су-24, Су-24МР, Л-39, Іл-76, Ан-26, Ан-24, Ан-30, Ту-134, вертольоти Мі-8, Мі-9, зенітні ракетні комплекси С-300 та «Бук» різних модифікацій. Командування та штаб Повітряних Сил ЗСУ розташовані у Вінниці. Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Дроздов. Підготовка фахівців для Повітряних Сил здійснюється в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

З метою підвищення рівня взаємосумісності з НАТО та вивчення передового досвіду збройних сил інших країн світу Повітряні Сили Збройних Сил України постійно беруть участь у міжнародних заходах військового співробітництва.

Згідно з Державною програмою розвитку Збройних Сил України приведено організаційні структури Повітряних Сил у відповідність із структурами держав – членів НАТО.

Армія FM вітає воїнів Повітряних Сил ЗСУ зі святом. Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів у службі, родинного затишку та чистого і мирного неба над головою! Слава Повітряним Силам! Слава Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток