Зараз в ефірі:

Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр розвінчала черговий фейк

30.09.2021
Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр розвінчала черговий фейк

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр на сторінці у Фейсбук поставила крапку ще на одному фейку, через який безпідставно звинуватили військкомат Солом'янського району Києва (зараз це вже територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

 

 

 

 

"Ми цей фейк про "автобіографію призовника" вже перевіряли, і я його спростовувала кількома днями раніше. Втім, його поширення продовжилось вже з вимогами "навести лад у військкоматах" — тобто інформаційна операція ворога досягла мети. Тому викладаю більш розлогу відповідь.

Не випадково цей фейк поширили незадовго до початку призовної кампанії. Так трапляється щороку. Ми вже навіть ці фейки — "зради" систематизували у групи, їх три:

1) юнаків призовного віку виловлюють і силою доставляють у військкомати;

2) військкомати ставлять на облік особу з інвалідністю;

3) військкомат роздає для заповнення автобіографію з таким питанням.....(якась маячня).

Оскільки інші теми для "зради у військкоматах" поки що не придумали, то чередують ці три. Скажімо, історія з "автобіографією призовника" штучно розкручувалась у 2014, 2015, 2018 і ось зараз.

Щороку під такі фейки знаходиться якась реальна людина, яка щось із цього переліку стверджує. Не раз це завершувалось судовими розглядами, і Центри комплектування та соціальної підтримки (військкомати) ВИГРАВАЛИ ці суди.

Проблема цих фейків полягає в тому, що призовна армія — це одна з основних мішеней інформаційних атак РФ ще з 90-х років. Саме тоді вже фіксували ці кампанії — особисто я вивчала і узагальнювала методику цих дискредитаційних кампаній, які реалізовують руками наших небайдужих громадян. Вони всі організовані за одною схемою і вистрілюють під призовні кампанії.

Їхня мета — аби якомога менше людей мали бажання служити в армії.

Основна цільова аудиторія цих кампаній — батьки призовників, зокрема майбутніх. Тож і розганяють ці фейки найчастіше батьки призовників, які стали жертвою дезінформації, яких використали "втемну" або свідомо, яким підсунули папірець тощо.

Тепер по суті цієї так званої "автобіографії".

Порядок проведення приписки та взяття на облік регламентується Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" та Постановою КМУ №352 від 2002 (в редакції ПКМУ №100 від 2021). В Постанові є Додаток 7 з переліком документів особової картки призовника.

Там УВАГА! немає автобіографії.

На фото ви бачите цей Додаток і перелік документів, які громадянин повинен надати, стаючи на облік. Цей перелік направляється територіальним центром комплектування і соціальної підтримки (військкомат) до управління освіти чи до закладу навчання.

У переліку немає автобіографії", — підсумувала Маляр.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток