Звідки взялась поезія

Звідки взялась поезія

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Свято відзначається щорічно з 1999 року. Ідея свята поезії має свою цікаву історію.

 

 

 

 

 

У середині 30-х років, американська поетеса Тесу Уебб виступила з ініціативою установи свята. Спочатку вона запропонувала відзначати Всесвітній день поезії 15 жовтня, в день народження великого мислителя, філософа і поета Вергілія. США і країни Європи охоче підтримали цю ідею.

Щорічно, до 1999 року, люди по всьому світу влаштовували маленькі неофіційні урочистості, оскільки 15 жовтня не було зафіксовано у календарі пам’ятних днів. Та все змінилося 15 листопада 1999 року. ЮНЕСКО на 30-й генеральній конференції в Парижі вирішило прийняти резолюцію про заснування дати 21 березня як Міжнародного дня поезії. Його головною ідеєю було нагадувати людям про найбільшу місію і безцінний внесок літературної творчості у культурне життя людства.

Сама по собі поезія переживала безліч етапів свого формування, починаючи з часів первісної людини. Тим не менш, мистецтво римувати і вміло складати зворушливі тексти дожило до наших часів. Найдавніші вірші, за твердженням істориків, були написані ще в 23 столітті до нашої ери. Вони були створені принцесою Ен-Хеду-ана (En-hedu-ana) і знахідка підтверджена артефактами. Принцеса є найбільш раннім автором, відомим по імені, а також першої поетесою. Вона була донькою засновника Аккадского царства - царя Саргона, і відома своїми шумерськими гімнами.

Відомо, що перші словники рим з’явилися ще в середньовіччі. Цікаво що весь Коран побудований на римах. А перший, хто порівняв щоки юної дівчини з трояндою, був поет Сальвадор Далі.

І справді, поезія — це живопис, який можна почути. Як багато прекрасних віршів і текстів пісень, написаних великими поетами, зберігаються в нашій пам'яті протягом усього життя! Поезія - це велика сила, яка служить для людей способом вираження почуттів, переживань і захоплень. Римовані рядки, розташовані в смисловій послідовності, здатні зворушити до глибини душі, викликати бурю емоцій і вражень.

І щоб висловити подяку всім поетам на Землі, людство відзначає щороку День поезії. Цей день покликаний об'єднати всіх людей, відданих віршам. Кожен рік це свято відзначають в усіх куточках планети: поети об’єднуються, влаштовують літературні вечори, декламують вірші на вулицях міст. Нажаль, цьогоріч карантин, встановлений через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19, унеможливив проведення масштабних заходів, але все одно, у День поезії можна згадати та перечитати свої улюблені вірші, які так прикрашають наше бентежне життя. Викликають сильні емоції та розкривають і збагачують душу кожної людини. Як написала геніальна українська поетеса Ліна Костенко «… Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі».

Фото: 93-тя ОМБр Холодний Яр і глобальна мережа