Зараз в ефірі:

“Всі ці історії про військовий досвід, підкріплений дієвими порадами”, - автор книги «ПозитиVV» В’ячеслав Раєвський

09.02.2022
“Всі ці історії про військовий досвід, підкріплений дієвими порадами”, - автор книги «ПозитиVV» В’ячеслав Раєвський

Автор книги «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України», ветеран російсько-української війни 2014-2017 років, офіцер запасу та волонтер В’ячеслав Раєвський в ефірі Армія FM розповів історію створення видання та поділився творчими планами.

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Як ви вирішили стати військовослужбовцем?

В’ячеслав Раєвський: Великий вплив на формування мого світогляду справила 72-га дивізія, а зараз – бригада імені Чорних Запорожців, яка базувалася в Білій Церкві. До складу 72-ї ОМБр входила більша частина жителів міста, тому я не міг залишитися осторонь.

Анастасія Сіроговська: Що надихнуло вас на створення книги «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України»?

В’ячеслав Раєвський: Почав писати ще в 90-х роках. Друзі, яким я розповідав історії зі свого військового життя, радили викласти їх на папері. Невеличкі оповідання та спостереження за армійськими буднями згодом переросли в книгу.

Анастасія Сіроговська: Що, на вашу думку, найцікавіше у книзі?

В’ячеслав Раєвський: Деякі оповідання присвячені навчанню у військовому училищі ще за часів Радянського Союзу. Інші - про українську незалежну армію та її стан до війни. Але десь 70% обсягу книги саме про українсько-російську війну. Є там і мої фото. Щоб модернізувати книгу, ми залишили для читачів багато QR-кодів. Вони підкріплюють ті питання, на які мені хотілося б звернути найбільшу увагу.

Анастасія Сіроговська: Про що писати було найважче?

В’ячеслав Раєвський: Назва «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України» з’явилась не просто так. Головна мета книги – зберегти пам'ять про людей, які вже не з нами, а особливо тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Завдяки QR-кодам читач зможе перейти до “Книги пам'яті полеглих за Україну”. QR-коди також допомагають сповна висвітлювати діяльність волонтерів, даючи посилання на їхні офіційні сторінки. У книзі також є посилання на сторінку Армія FM.

Анастасія Сіроговська: Цікаво, а як Армія FM потрапила на сторінки вашої книги?

В’ячеслав Раєвський: У 2015 році відбувалася дослідна експлуатація передавачів, перші три з яких ми з хлопцями встановлювали вздовж лінії розмежування. Це була так звана рекомендація Міністерства оборони України керівництву Збройних Сил. Така ініціатива отримала позитивні відгуки серед військових. Згодом перша військова радіостанція стала називатися Армія FM. Можна сказати, що я знав Армія FM ще до її створення.

Анастасія Сіроговська: Чи залишилися у вас історії, які не увійшли в книгу?

В’ячеслав Раєвський: Звісно, є багато оповідань, які з тих чи інших причин не увійшли в книгу, але можуть увійти в навчальний посібник для наших курсантів. Історій багато, тому я щиро вірю, що книзі «ПозитиVV-2» бути.

Анастасія Сіроговська: За якими критеріями ви обирали історії для книги?

В’ячеслав Раєвський: Війна не чорно-біла - це чимало відтінків сірого і, на жаль, не завжди можна чітко провести між ними межу. Деякі оповідання не увійшли до книги саме з цієї причини.

Анастасія Сіроговська: Як виникла назва «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України»?

В’ячеслав Раєвський: Було декілька версій і всі вони залежали від розказаних історій. Вирішили зосередитись на позитивних оповідях, тому і назву підібрали відповідну. Також “Позитив” – це мій позивний на війні.

Анастасія Сіроговська: Який наклад книги і де її можна придбати?

В’ячеслав Раєвський: Надрукували тисячу примірників, але знайти її можна і в електронному варіанті на різних інтернет-ресурсах. А хто хоче отримати книгу з моїм підписом, пишіть у приватні повідомлення в Фейсбуку. Потрібно заповнити спеціальну форму, і згодом книга потрапить до ваших рук.

Анастасія Сіроговська: Для якої цільової аудиторії написано книгу?

В’ячеслав Раєвський: Найперше для військовослужбовців, ветеранів та загалом нашої проукраїнської спільноти. Також вона буде цікавою для курсантів. Всі ці історії про військовий досвід, підкріплений дієвими порадами: як надати комплексну домедичну допомогу, психологічно підтримати і так далі. Є там рекомендації, як позбутися негативних сновидінь після бойових дій.

Анастасія Сіроговська: Яким чином у книгу, окрім дієвих порад та військових історій, потрапили рецепти?

В’ячеслав Раєвський: Це - посилання на сторінку авторки рецептів Вікторії Петрової. Вона виготовила сотні літрів протизастудних сумішей, десятки тисяч тортів та смаколиків, які відомі на всій лінії зіткнення. Хто знає, можливо, хтось захоче зробити суміші або тортики за рецептами Вікторії і відправити нашим військовим на фронт.

Анастасія Сіроговська: Чому саме ваша книга повинна стояти на полиці свідомого українця?

В’ячеслав Раєвський: Будь-яка книга про російсько-українську війну розповідає в першу чергу про людей. Читач може знайти в них щось для себе, незалежно від роду діяльності. Якщо хоча б одне оповідання може змінити думку людини на краще або відкрити для неї щось нове, то ця книга вже не дарма написана і варта уваги.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток