У Львові вшанували подвиг героїв Крут

 У Львові вшанували подвиг героїв Крут

Офіційні заходи та молебень за полеглими в бою під Крутами відбулись на Личаківському кладовищі. Саме тут поховані двоє учасників цієї битви.

Вшанувати пам’ять героїв прийшли керівники міста та області, представники львівського військового гарнізону, військові ліцеїсти, представники станичного братства УПА, а також  мешканці та гості обласного центру.

 

 

«Нагадаю, чому саме у Львові відбуваються широкомасштабні заходи зі вшанування героїв легендарної битви за Україну. Державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою має однойменну назву і на знаменитому Личаківському кладовищі поховані двоє учасників цієї битви», - зазначив військовий кореспондент Віктор Ануфрієв.

Як розповів спеціальний кореспондент, військові капелани відправили поминальну літургію та поклали квіти до надгробків  учасників бою під Крутами, а також помолились над могилами трьох  випускників Львівського військового ліцею, котрі загинули під час антитерористичної операції на Сході України.

Крім того, за традицією у Львівському будинку офіцерів відбулась година пам’яті під назвою «Крути - п’ять кроків у вічність». Представники військово-патріотичних організацій, інтелігенція та небайдужі до долі країни львів’яни розповіли учням місцевих шкіл, ліцеїстам про героїчний подвиг 300 юнаків, котрі 102 роки тому на залізничній станції між Києвом та Черніговом намагались спинити непроханого ворога.

«Сьогодні години пам’яті проводять і на Прикарпатті, в школах-книгозбірнях та будинках культури, а на центральній площі Івано-Франківська відбудеться віче-спомин про героїв Крут і пам’ятна хода зі смолоскипами до меморіального скверу, де священики справлять панахиду», - додав Віктор Ануфрієв.