Зараз в ефірі:

АЗГ-57 — зенітна гармата 1940-х років, що здатна збивати сучасні літаки (ВІДЕО)

15.11.2022
АЗГ-57 — зенітна гармата 1940-х років, що здатна збивати сучасні літаки (ВІДЕО)

Журналіст Військового телебачення України Геннадій Салівон дослідив діяльність та ефективність у час російсько-української війни автоматичної зенітної гармати 57 калібру.

Калібр автоматичної зенітної гармати — 57 мм. Темп стрільби до 120 п/хв, бойова швидкострільність - 70 п/хв. Дальність - до 6 км, а висота враження цілей близько 5. Важить вона до 5 тонн.

Гармата із кінця 40-х років минулого століття й досі стоїть на озброєнні в багатьох арміях світу. Нині вона є і в польському війську. Ця зброя добре зарекомендувала себе під час в'єтнамської війни. Відомі випадки, коли з АЗГ-57 збивали сучасні літаки під час війни в Іраку.

— Вона використовується для враження як повітряних цілей, так і живої сили противника. Дальність стрільби до 6 тисяч по живій силі противника, до 5 тисяч  по повітряних, — ділиться інформацією військовий ЗСУ Олександр.

В основі зенітно-артилерійського комплексу С-300 батарея із шести АЗГ-57. Наведення на ціль всіх гармат одночасно відбувається за допомогою радіолокаційного комплексу "Ваза", зокрема дистанційно. Саме ручним наведенням нині користуються українські обслуги. Зняті з озброєння у 1980-ті, АЗГ-57 були на зберіганні. У наше військо вони повернулися у 2022 році.

— У першу чергу раніше їх не використовували через брак боєприпасів. Але ці гармати досі використовуються в багатьох країнах світу. Тому, я думаю, що нам прийшли боєприпаси до них і ми стали їх використовувати, — зазначив воєнний експерт Олексій Бобовников.

За нормативом, приведення гармати з похідного положення у бойове має тривати не більше хвилини. Наші воїни вирішили скоротити час, встановивши зенітки на вантажівки. І вже є результати. Поки що бракує достовірної інформації про роботу АЗГ-57 по повітряних цілях. Але можна припустити, що з появою у нашому небі іранських дронів ситуація змінюватиметься.

— Летять на відносно низькій висоті і швидкості. Тобто вони цілком вразливі навіть для стрілецької зброї. Зенітна гармата з осколковою бойовою частиною буде веселіше працювати по дронах, — уточнив воєнний експерт Олексій Бобовников.

Калібр 57 мм дозволить вести вогонь по дронах на значно більші відстані, з більшою точністю. І не варто забувати  як піхотна зброя по наземних цілях. Відомо, що українські підприємства зараз працюють над модернізацією цих гармат і встановлюють на них сучасні засоби наведення.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток