Зараз в ефірі:

День Української Державності — повернення багатовікової історії українського державотворення

28.07.2023
День Української Державності — повернення багатовікової історії українського державотворення

Цьогоріч Україна вдруге відзначає День Української Державності новітнє свято з глибоким корінням, яке запроваджене на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії Української держави, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

У 2021 році Президент Володимир Зеленський своїм указом запровадив нове державне свято, яке припадає на День хрещення Київської Русі. На вшанування видатного державотворця київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси-України 28 липня встановлено День Української Державності. Свято єднає сучасних українців з багатьма поколіннями нашого народу. 

Державотворчому досвіду українців, нашій культурі, нашій самобутності, українському характеру вже понад тисячу років. Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Прагнення до свободи та самостійності є визначальною цінністю українців, що давала наснагу й сили залишатися собою у часи бездержавності. 

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави міста Києва та подіями, пов'язаними з діяльністю князя Київського Володимира. Саме за його правління була прийнята християнська віра. Хрещення Русі припадає на 988 рік, коли християнство стало офіційною державною релігією на землях українців-русинів. Так Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Таким чином, українці спадкоємці та нащадки могутньої держави, яка була центром Європи. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Першу в XX столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року врешті остаточно утвердила. 

День Української Державності нероздільно пов'язаний із розвитком війська та військовими тисячолітніми традиціями. Українці захисники нашої державності нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА. Сучасні Збройні Сили України, стримуючи агресора російську федерацію, захищаючи суверенітет й незалежність Української держави доводять, що українці народ військо нескорений та героїчний. На полі бою, наслідуючи традиції та досвід боротьби з ворогом наших пращурів, мужній український народ відстоює свою свободу та ідентичність, бореться за збереження нашої держави та нації, заради майбутнього для наступних поколінь. 

Вітаємо усіх українців із Днем Української Державності! Державність це ми, об'єднані ідеєю збереження країни для наступних поколінь. І наша боротьба за державність триває. Дякуємо нашим захисникам, які відстоюють майбутнє України на фронті. А також усім, хто працює на нашу спільну перемогу! 
Слава Україні! Героям Слава!

P.S. 28 червня 2023 року Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт щодо зміни дати трьох свят Різдва Христового, Дня Української Державності, Дня захисників і захисниць України, у зв'язку з рішенням архієрейського собору ПЦУ, яким було затверджено повний перехід з 1 вересня 2023 року на новий новоюліанський календар і, як наслідок, перенесення дат релігійних свят. 14 липня 2023 року Верховна Рада підтримала це рішення та внесла відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України.

Відтепер Різдво Христове офіційно відзначатиметься в Україні 25 грудня, День Української Державності 15 липня, День захисників і захисниць України 1 жовтня.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток