Зараз в ефірі:

російська експансія в Африку: причина та результати

11.02.2023
російська експансія в Африку: причина та результати

Чим приваблива Африка для росії, про що домовлявся Лавров з африканськими лідерами та які саме країни цього континенту цікавлять кремль розповів на Армія FМ політолог Денис Москалик.

На думку експерта, вже протягом кількох років на міжнародній арені триває битва за Африку, адже тут країни демонструють надзвичайний динамічний розвиток. Росія ж потребує додаткового напрямку зовнішньоекономічної діяльності через міжнародні санкції, а також вона шукає партнерів у сфері озброєнь і технологій. У першу чергу мова йде про радянські зразки, яких багато в Африці.

— Щодо пропозицій росії, то в першу чергу мова йде про домовленості по продовольчій лінії. Росія на фоні війни намагається витіснити Україну з ринків в Африці, щоб в умовах морської блокади захопити їх під контроль. Крім того, це співпраця у сфері технологій для видобутку корисних копалин, постачання продукції автомобілебудування, гірськорудного обладнання.

Як зазначив Денис Москалик, Росія намагається захопити ту частку впливу, яку мав радянський союз щодо економічного обміну, розвиваючи там видобуток корисних копалин і завозячи продовольство та обладнання. Ще один важливий напрям співпраці — російські фахівці з різних напрямів діяльності та військові найманці, які займаються охороною важливих об’єктів у країнах Африки.

— Південно-Африканська Республіка — основний партнер росії на контенті, зокрема за рахунок того, що вони намагаються розвивати партнерство у рамках БРІКС. Відповідно, це певні перспективи для утвердження впливу в регіоні і протидії Британії, яка намагається використати зв’язки ще колоніальних часів для протидії росії. Візит у невеличку Есватіні — це намагання Лаврова розширити географію свого турне, адже ця країна не являє великої цінності для росії.

За словами експерта, Китай теж намагається розширити сферу свого впливу в Африці. Росіяни постачають спеціалістів, а китайці — інвестиції. Росія економічно сильно поступається Китаю, але може діяти в певних регіонах із позиції сили, активно втручаючись у військові конфлікти. 

— Та в росії не скрізь є можливості для утвердження своїх інтересів, трішки більші вони у колишніх французьких колоніях, наприклад Малі, Мавританія, де відступає Франція. У випадку колишніх британських колоній, тут активно намагаються протидіяти російському впливу. Що ж до витіснення з континенту Китаю, там певні ініціативи намагаються реалізувати США, але поки без особливих успіхів, бо за Китаєм потужна економіка. 

Як розповів Денис Москалик, візит Лукашенка на Африканський континент свідчить про намагання переорієнтувати економіку в умовах санкцій та знайти додаткові ресурси для підтримання свого режиму. Лукашенку насамперед потрібні ринки для збуту і він вже не перший рік намагається просунути свою продукцію в африканських країнах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток