Зараз в ефірі:

Український прапор — символ незламності та свободи!

28.01.2023
Український прапор — символ незламності та свободи!

28 січня 1992 року Верховна Рада затвердила Державний прапор України. Це стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього (вгорі) і жовтого (внизу) кольорів, зі співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Поєднання жовтого і синього (блакитного) кольорів має на наших землях глибоке коріння. Перша історична згадка про поєднання синього та жовтого елементів в офіційній символіці датується 1256 роком — днем заснування Львова. Герб міста, зокрема, прикрасив золотий лев на синьому тлі. У роки національно-визвольної війни 1648-1657 рр. козацьке військо використовувало прапори різних кольорів. З XVIII ст. полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького в основному стали виготовляти з блакитного полотнища, на яке жовтою фарбою наносилися зорі, хрести, зброя. Поява українського прапора (жовтого з блакитним) в австро-угорській частині України пов'язана з революцією 1848-1849 років. У жовтні 1848 року Головна Руська Рада у Львові ухвалила жовто-синє сполучення кольорів прапора. Ці колірні сполучення швидко поширились на українські землі, що перебували на той час у складі Австро-Угорщини, а після революції 1905-1907 років у Росії — і в Наддніпрянській Україні. Синій та жовтий кольори прапора остаточно оформилося як єдино національне на початку XX ст.

Так, перше офіційне визнання синьо-жовтого прапора відбулося 22 березня 1918 року. Тоді Центральна Рада ухвалила закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного як стяг Української Народної Республіки. У 1918 році, у період Гетьманату Павла Скоропадського, порядок кольорів було змінено на синьо-жовтий. Таким він залишився і в період влади Директорії.

У радянській Україні не могло бути й мови про поширення жовто-блакитних кольорів. Комуністи за синьо-жовтий саджали до в’язниць. Лише із проголошенням Незалежності українці віддали належне синьо-жовтому знамену й визначили його національним символом. Український народ не міг відкинути історичну традицію створення своєї держави саме під цим прапором. 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила державним прапором України синьо-жовтий стяг. Так, Український прапор, який був довгий час національним символом, став згідно з 20-ю статтею Конституції Державним прапором України. 23 серпня встановлено День Державного Прапора.

Після початку російсько-української війни український прапор став символом боротьби та спротиву російським загарбникам. Наш прапор українські військові виносять з поля бою, кладуть під "броніки" та бережуть як святиню. Під синьо-жовтим стягом українська армія звільняє нашу землю від окупантів. Він першим з'являється на звільнених територіях та дарує віру й надію українцям на вільне життя у своїй країні. Синьо-жовті кольори стали справжнім мейнстримом у світі. У ворога вони викликають лють, а у людей вільного світу — захоплення та повагу.

Україна бореться та обов'язково переможе! Синьо-жовтий стяг обов'язково замайорить у всіх містах і селах нашої сміливої країни!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток