Зараз в ефірі:

В умовах конфліктів радіо стає рятівним колом для вразливого населення

13.02.2023
В умовах конфліктів радіо стає рятівним колом для вразливого населення

13 лютого Всесвітній день радіо. Дата свята обрана не випадково — саме у цей день 1946 року вперше вийшло в ефір Радіо ООН, станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй. За даними Міжнародного союзу електрозв'язку, сьогодні близько 80% домівок у світі мають хоча б один радіоприймач. 

Радіо, як одна із найпопулярніших форм зв'язку, залишається надійним засобом масової інформації, спроможним охопити найширшу аудиторію. За допомогою радіо інформація доходить у найвіддаленіші громади та до найбільш вразливих груп населення: безграмотних людей та інвалідів, найбіднішого населення, даючи їм можливість взяти участь у громадських дискусіях незалежно від рівня освіти. Окрім того, важко переоцінити роль радіо в надзвичайних ситуаціях. Як відзначав восьмий генсек ООН Пан Гі Мун: "В умовах конфліктів і в часи криз радіо стає рятівним колом для вразливого населення".

Після широкомасштабного вторгнення рф на територію України, після масованих обстрілів нашої інфраструктури, і як наслідок того, відсутність світла і зв'язку на деяких територіях нашої країни, саме радіо стало головним інформаційним джерелом для багатьох українців. Радіо і надалі відіграє важливу роль у розширенні доступу до інформації, сприяє свободі вираження думок та забезпечує інформаційний спротив атакам ворога. 

Цікаві факти про радіо: 

— перший радіоприймач запатентував у 1893-му році сербський вчений Нікола Тесла. В Україні перший цивільний радіозв'язок встановили 110 років тому — 30 грудня 1902 року на лінії Херсон Гола Пристань.

— Ейфелева вежа зобов'язана своїм життям саме радіо. Її звели спеціально для Всесвітньої виставки 1889 року, а після 20 років був запланований її демонтаж. Однак, при відкритті радіо було вирішено встановити на ній антени для більшої дальності та сили сигналу. Це і врятувало нинішній символ Парижа.

— у серпні 1942 року кілька десятків індіанців з племені навахо були покликані в армію США. На них покладалася особлива відповідальність вести радіопереговори на своїй рідній мові. Японська військова розвідка регулярно перехоплювала радіоповідомлення, але розшифрувати їх так і не змогла. У всій країні не знайшлося фахівців, які знають мову навахо.

— завдяки радіо зявилося слово хакер — так називалися зламувачі секретних паролів на радіостанціях.

— у США до 2013 року всі основні державні радіостанції не мали права вести мовлення на території власної країни. Вся справа в постанові про те, що державне радіо націлена на пропаганду, а уряд зобов'язаний захищати своїх громадян від будь-якої пропаганди, навіть своєї. 

— в Україні близько 73% радіослухачів слухають радіо в автомобілі.

— з появою інтернету, всупереч прогнозам, радіо не вмерло, а навпаки розширило свою аудиторію. У наш час зявилася можливість слухати радіо онлайн без приймачів. перше мовлення радіо в інтернеті почав Карл Маламуд в 1993 році. Радіостанція називалася Internet Talk Radio.

У Всесвітній День радіо, ми вітаємо всіх, хто слухає та любить радіо. Наші вітання колегам радійникам, які створюють радіо та поширюють у медіапросторі України та світу правдиву інформацію про російсько-українську війну. Бажаємо вам сил, натхнення, професіоналізму та успіхів у нашій спільній справі наближення Перемоги України! 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток