Зараз в ефірі:

В Україні відзначають День українського добровольця

14.03.2022
В Україні відзначають День українського добровольця

Свято на честь українських добровольців відзначається в Україні 14 березня, починаючи з 2017 року. Дата вибрана не випадково, адже саме цього дня 2014 року розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону, коли понад п’ять сотень бійців Самооборони Майдану вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях. Це свято воїнів, які сьогодні пліч-о-пліч з армією стоять на смерть заради перемоги над російським агресором.

 

Феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших таких прикладів можна назвати Запорозьку Січ — воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України — легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. А, під час Першої світової війни та Другої світової війни саме добровольці першими стали на захист вітчизни.

2014 рік — нові випробування в історії України. Революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави. Тоді гордістю українського народу знову стали українські добровольці. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші — чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям — їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію та підготувати їм професійну заміну.

Загалом у війні на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них нині увійшли до складу силових структур. Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак.

З 1 січня 2022 року в Україні діє новий закон України Про основи національного спротиву. Закон розрізняє поняття "військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України" та "добровольчі формування територіальних громад". Так, до частин Сил тероборони ЗСУ беруть тих, хто вже служив у війську (рядових — за контрактом, офіцерів — за призовом), а до добровольчих формувань тергромад — прийматимуть серед інших і тих громадян України, "які не проходили військову службу у Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах".

З 24 лютого 2022 року, від початку вторгнення російських військ на територію України добровольці беруть активну участь у захисті країни від визволителів, «руського мира» і здобувають перемогу кров’ю і потом.

Низький уклін усім, хто долучався і продовжує гідну справу добровольчої допомоги та захисту рідної землі! Дякуємо воїнам-добровольцям за небайдужість, мужність і патріотизм, які вони виявляють сьогодні — під час боротьби українців за свободу та незалежність нашої рідної країни від російської навали.

Разом переможемо! Слава Україні! Героям Слава!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток