Зараз в ефірі:

Як успішно повернутись до мирного життя?

18.03.2020
Як успішно повернутись до мирного життя?

Ви повернулись з війни і не знаєте куди подіти свій бойовий досвід? Говоримо з психологом Андрієм Козінчуком, ветераном Андрієм Мельником, та менеджером проєкту «Мій досвід - моя перевага» Світланою Судак про реінтеграцію ветеранів до мирного життя.

 

 

 

 

Сергій Жуковський: На що націлений ваш проєкт?

Світлана Судак: Якщо говорити про ветеранів і про їх взаємодію із суспільством, то однією з головних проблем, яку відзначають самі ветерани, є соціалізація та реінтеграція в мирне життя після повернення з війни . Ветерани повинні навчитися жити знову в мирному суспільстві, але є зворотня сторона цієї задачі, про яку мало хто згадує. Це сприйняття суспільством ветеранів. Чи готове суспільство оцінювати належним чином ветеранів, які мають військовий досвід, та багажем який вони привезли з війни?

Сергій Жуковський: Чому ветеран створює такий образ?

Світлана Судак: Коли ми говоримо про складнощі реінтеграції ветеранів, і їх взаємодії з суспільством, то дослідження проведені з даної теми говорять, що ветерани в сприйнятті суспільства створюють проблеми. З ветеранами важко порозумітись, тому що роботодавець дуже часто вважає ветерана неефективним співробітником.

Сергій Жуковський: Що покликані показати ваші ролики?

Світлана Судак: З’ясувалось, що риси нашого характеру мають різні прояви. Впертість може бути категоричністю, але з іншого боку це вміння до останнього відстоювати свої рішення та цінності. І власне в цих роликах ми спробували знайти відповідь на запитання - як ветерани мають сприйматись суспільством? 

У нас є багато героїв, які є гарним прикладом того, як можна кардинально змінити вектор своєї діяльності та при цьому почуватись щасливим і задіяним у мирному житті. Такі рольові моделі у нашому ролику покликані показати позитивний досвід та потенціал для реалізації.

Дарья Бура: Коли ви повернулись з війни чи відчували, що ставлення суспільства до вас змінилось?

Андрій Мельник: Одразу очевидним стало те, що змінився я сам. Повернувся ще в 2015 році, коли ставлення суспільства було дуже позитивне. Мій випадок, коли оточення дуже тепло ставилось, і підтримувало мене. Це звісно надихало, але всередині мене була порожнеча. Мені було незручно використовувати свої пільги у громадському транспорті.

Дарья Бура: Чи помічаєте ви з плином часу зміни у ставленні цивільних до ветеранів?

Андрій Мельник: я почав більше помічати втому від війни у цивільного населення. Найчастіше це ті люди, які на війні не були. Звісно були і поодинокі випадки негативного ставлення. Тут є дві сторони. Ветеранство перестало бути подразником для суспільства. Люди, які прийшли з війни, стали звичайною складовою українського суспільства у якої просто є свої свята та звичаї.

Сергій Жуковський: Як ветерану відповідати на негативні репліки незнайомої людини?

Андрій Козінчук: Людина цими словами показує свій страх. Таким чином вона хоча відгородитись, щоб не почувати провину за, можливо, свою бездіяльність. Доречним буде у такій ситуації запевнити цю людину, що вона знаходиться в безпеці. 

Дарья Бура: Якщо людина проявляє агресію до ветерана, що робити тоді?

Андрій Козінчук: По-перше ні в якому разі не треба порушувати закон. По-друге не відповідайте агресією на агресію. Найкращий шлях в такому випадку це обезцінення. Можна запевнити людину в тому, що ви її захистите використовуючи навіть пестливі слова. Тоді така агресія просто втрачає свою цінність. Тому що деякі люди просто хочуть щоб їм завдали болю, щоб відчути себе у соціумі.

Сергій Жуковський: Яка подальша доля вашого проєкту?

Світлана Судак: Ця кампанія поки що пілотна. Ми її розпочинали в трьох областях, але резонанс який вона отримала нас дуже надихає. Ми б хотіли розширити її на всю Україну. Коли ми працювали над цією проблематикою, то зрозуміли, що наша аудиторія просто не знає ветеранів. Твердження які вже є дуже часто формуються з медіа. Нам було цікаво показати реальні історії ветеранів. Адже досвід переданий від першої особи має більший вплив і мотивацію. В кожному герої є риса, яку він проносить через усе життя, а ми показуємо її трансформацію у різні періоди становлення наших героїв. Тому ми хочемо цими роликами також змотивувати ветеранів показувати свої реальні успішні історії, та надихати своїм прикладом інших. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток