Зараз в ефірі:

Залізний полігон – що там робитимуть?

20.04.2024
Залізний полігон – що там робитимуть?

13 квітня в Україні був День зброяра. Саме у цей день два роки тому двома українськими ракетами “Нептун” було знищено російський ракетний крейсер “москва”. З цієї нагоди українських журналістів запросили на полігон, де показали безпілотні системи та розповіли про їхнє застосування на фронті. Серед журналістів був і наш колега Ігор Самокиш. 
 

Наземні дрони тепер офіційно у збройних силах. Вони працюють на базі безпілотних підрозділів. Роботів на фронті ми побачимо до кінця 2024 року, говорить заступник Головнокомандувача Збройних Сил України Вадим Сухаревський.

– Ми зараз не говоримо про те, що за місяць забезпечимо ЗСУ на сто відсотків наземними дронами, тому ще є ряд причин. Перше, людей треба навчити, сформувати ефективну тактику застосування цих дронів. Вона вже напрацьовується, тому що є багато підрозділів, передових у цьому моменті.  

ЗСУ використовують вже сотні таких наземних систем. Зараз основне завдання Генштабу та виробників збільшити обсяги та покращити якість, зазначив заступник Головнокомандувача Вадим Сухаревський

– Основний виклик для нас - технологічний. Ми маємо йти в ногу з розвитком тактики, з розвитком змін і технологій на полі бою. І насправді якраз цей момент є тим процесом, який займає величезний шматок роботи: як організаційної, так і технічної.

Наземні дрони  – це платформи, які забезпечують вогневу підтримку піхоти, логістику та мінування, або ж їх можуть використовувати як камікадзе. 

За чотири місяці 2024-го до Сил оборони надійшло втричі більше дронів, ніж за весь минулий рік. Виробництво наземних систем на 99% українське.

У 2024 році Україна планує витратити $6 млрд на закупівлю озброєння, зокрема в українських виробників. Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

– Ми маємо найбільшу війну поколінь. Виробничих спроможностей однієї країни ніколи не буде достатньо, яка б ця країна не була. Якщо візьмете виробничі спроможності США, всього ЄС - їх буде недостатньо. Ми на сьогодні спроможні по декількох позиціях закрити потребу власними силами.

У війні проти росії Україна завжди буде спиратися на підтримку міжнародних партнерів, але й нарощувати виробництво власної зброї, додав Камишін.

Для випробувань нових зразків зброї в Україні запустять «Залізний полігон».

Це спільний проєкт ЗСУ і Міністерства стратегічної промисловості. Він скоротить час на виробництво і тестування зброї. Там можна перевірити роботизовані системи, безпілотники та системи радіоелектронної боротьби. 

– Виробників дуже багато. Люди ініціативні, створюють нові зразки, залучають нові технології. Ми хочемо створити цей полігон, який дасть можливість виробнику отримати доступ до фахової оцінки його виробу, спрямувати його по методології всіх випробувань, забезпечити його майданчиком для оцінки характеристик тих чи інших засобів.

Як зазначає заступник Головнокомандувача Андрій Лебеденко, будь-який виробник на будь-якому етапі виробництва може звернутися до ЗСУ й оформити заявку на використання полігону. Під час тестування зброї він отримає зворотний зв'язок для покращення характеристик, потрібних для Збройних Сил України.

Полігон планують запустити приблизно за місяць.

Фото: Олександр Шульман/АрміяInform

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток