Обличчя війни: Михайло Драпатий

04.12.2017
Обличчя війни: Михайло Драпатий

Драпатий Михайло, позивний «Рубін», військовослужбовець ЗСУ, підполковник, командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади. 
Коли розпочалася війна, майор Драпатий був командиром 2-го механізованого батальйону 72- ї окремої механізованої бригади, підрозділи якого розташовувалися поблизу Маріуполя. У травні 2014 року бойовики здійснили спробу захопити місцевий відділок поліції. Тоді батальйону Михайла Драпатого був відданий наказ зайти в місто на бронетехніці. Проросійсько налаштовані мешканці споруджували барикади. Так в історії залишилися кадри, коли БМП перелітає через барикаду. Після цих подій бойовики почали називати з’єднання «чорна бригада».
У серпні 2014 року тоді ще майор Михайло Драпатий взяв на себе відповідальність за виведення підрозділів з району Ізварине та Червонопартизанська та очолив ударну групу 72-ї бригади. Вирішальним етапом славнозвісного прориву був вихід з так званого «Ізваринського котла» на з'єднання з головними силами. Тоді батальйон Драпатого пройшов практично без сну 3 доби  більше 160 км під безперервними обстрілами, по замінованим територіям, крізь засідки та інші перешкоди.
З оточення вийшли 260 бійців 2-го батальйону 72-ї бригади з-понад 30 одиницями техніки. 
У серпні 2016 року Михайло Драпатий був призначений командиром 58-ї окремої мотопіхотної бригади, яка на той час боронила Авдіївку. 
Нагороджений орденом Багдана Хмельницького ІІІ ступеня, Народний герой України.
Проект “Обличчя війни”. Знаймо героїв сучасності!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток