Зараз в ефірі:

Ми будемо нарощувати свої сили і обов'язково переможемо! — командир Грузинського легіону

13.05.2023
Ми будемо нарощувати свої сили і обов'язково переможемо! — командир Грузинського легіону

Яку підготовку треба мати, щоб потрапити в Грузинський легіон, які вимоги до жінок та які плани у бійців після завершення війни в Україні, на Армія FM розповів командир цього добровольчого батальйону Мамука Мамулашвілі.

За словами командира підрозділу, Грузинський легіон створений у квітні 2014 року, одразу після того, як росія пішла війною на Україну.

— Грузія зазнала агресії Росії в 1990-х роках, і єдині, хто тоді допоміг, були українці. Тому наша поява тут дуже природна, оскільки ми вважаємо Україну дружньою країною і стратегічним партнером Грузії.

На старті в Грузинському легіоні було всього 10 осіб і чимало логістичних питань, пригадує Мамука.

— Тоді не було системи, куди могло б увійти військове формування, і спершу це були 10 офіцерів грузинської армії, які одразу почали навчати українців із різних військових бригад і батальйонів поліції. Також ми брали участь в бойових діях.

Нині, як зазначає командир, Грузинський легіон — найбільше іноземне військове формування на території України, проте завдання залишаються незмінні.

— Займаємося диверсійно-розвідувальною  діяльністю з початку війни і по сьогоднішній день. Наше формування складається з професійних військових, та хлопцям іноді важко морально, коли вони бачать, що росія воює з мирним населенням. У Грузії ми це теж пройшли. 

Мамука є президентом Національної федерації змішаних єдиноборств Грузії, тож, розповідає, і в Україні знаходить час для улюбленої справи. 

— Дуже багато спортсменів зі змішаної боротьби приїхали захищати Україну. Ми створили тут свій клуб і не раз стали переможцями в змаганнях серед військових. Наші військовослужбовці ставали чемпіонами України і навіть брали участь у чемпіонаті Європи. Але після  початку широкомасштабного вторгнення хлопці не хочуть нікуди виїжджати, просто тримають форму.

Як розповів командир підрозділу, потрапити до Грузинського національного легіону можуть далеко не всі, у кого навіть за плечима військова служба.

— Думаю, що найважче нині потрапити саме в Грузинський легіон. Ми беремо лише десь 20% із тих, хто звертався. Не потрапляють навіть хлопці, які просто служили в армії.

Грузинський легіон — багатонаціональне формування, де близько 70% бійців все ж із Грузії. Усі охочі служити в добровольчому об’єднанні мусять пройти жорсткий відбір, каже командир.

— У першу чергу співбесіда, потім перевірка фізичної підготовки. Обов’язково потрібні документи, які підтверджують, що вони мають бойовий досвід. А потім їх перевіряють спецслужби України, і тільки тоді вони потрапляють до нас.

У Грузинському національному легіоні на рівних умовах з чоловіками служать і жінки, зазначає командир.

— Вони пройшли такий же відбір, як і чоловіки. Стать для нас немає різниці, адже головне — це професійний військовий. Ще раз наголошую, ми беремо лише кандидатів з великим бойовим досвідом.

Перш ніж вирушати на лінію фронту, новачки в команді проходять бойове злагодження, підкреслює Мамука Мамулашвілі.

— Грузинський легіон діє малими групами. Кожний військовий має звикнути до групи, з якою буде працювати. Протягом 3 місяців триває інтеграція. У нас багато хлопців із західних країн, тож додається і мовний бар'єр, а вони всі мають розуміти одне одного на полі бою. Ще й тому проводяться такі тренінги.

Після перемоги України Мамука планує повернутися додому, як і більшість хлопців, щоб сприяти розквіту своєї держави.

— У Грузії такі ж проблеми, як зараз в Україні, які теж скоро вирішаться. І це найкращий військовий штат для Грузії, хлопці це також розуміють. Я думаю, що більшість все ж таки повернуться. А поки хочу запевнити, що Грузинський легіон залишатиметься тут до повної перемоги. Ми будемо нарощувати свої сили та обов'язково переможемо!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток