Зараз в ефірі:

Міністерство оборони України ефективно впроваджує політику гендерної рівності в Силах безпеки та оборони України

24.11.2023
Міністерство оборони України ефективно впроваджує політику гендерної рівності в Силах безпеки та оборони України

Ми вже подолали стереотип, що жінка не може воювати. Тепер потрібно подолати стереотип «жінка не може командувати». Про це повідомила Людмила Дараган на Українському жіночому конгресі, передає пресслужба Міністерства оборони України.

Міністерство оборони України ефективно впроваджує політику гендерної рівності в Силах безпеки та оборони України. На цьому наголосила Державний секретар Міноборони Людмила Дараган під час виступу на сьомому Українському жіночому конгресі у Києві. 

Ми маємо доволі прогресивне законодавство, але дуже часто воно лише встановлює загальну рамку. Гендерна політика на місцях, в конкретній частині, має отримати наповнення змістом. Для цього дуже важливі тренінги для командирів та активна роз’яснювальна робота. Ми працюємо за цим напрямом і впроваджуватимемо відповідну політику», - зазначила Людмила Дараган.

За словами Держсекретаря, для ширшого залучення жінок до війська слід наголошувати на подоланні гендерних стереотипів та розширенні можливостей для жінок. В першу чергу це стосується збільшення кількості жінок на посадах командирів підрозділів та усунення штучних проблем, пов’язаних з їх просуванням по службі в бойових частинах.
 
— Ми маємо сьогодні певний перекіс. Є багато жінок на посадах фінансисток, працівниць кадрових підрозділів, юристок, але ми фактично не маємо жінок на посадах командирів хоча б рівня роти. І це не залежить від фаховості, професіоналізму чи особистих якостей. На жаль, поки що це питання виключно стереотипів. Ми вже подолали стереотип про те, що жінка не може воювати. Тепер потрібно подолати стереотип «жінка не може командувати», — наголосила Людмила Дараган.
 
Вона також навела свіжу статистику щодо кількості жінок у лавах ЗСУ. Станом на жовтень 2023 року – це понад 62 тисяч, що становить 7% від загальної чисельності Збройних Сил. З них 43,5 тисячі – військовослужбовиці, а 18,6 тисяч – це цивільний персонал. 7,7 тисяч жінок – офіцери; 11,7 тисяч – сержантський склад, 22,7 тисяч – солдати. При цьому в районі бойових дій перебувають приблизно 5 тисяч жінок зі складу ЗСУ. 

— Ми маємо не забувати, що з 2014 року кількість жінок в армії зросла на 21 тисячу. Жінки активно йдуть в ЗСУ і служать на бойових посадах. В Міністерстві оборони ми зараз робимо дуже активні кроки для того, щоб впровадити політику гендерної рівності. Подивіться на керівництво Міноборони – у нас дві посади заступниць Міністра обіймають жінки, Держсекретар - теж жінка. Тобто, починаємо зверху і впроваджуємо донизу. Але в нас попереду великий шлях», — сказала Людмила Дараган.

Фото з мережі Інтернет 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток