Зараз в ефірі:

Міжнародна політика Великої Британії за короля Чарльза ІІІ

15.09.2022
Міжнародна політика Великої Британії за короля Чарльза ІІІ

Завершилася епоха Єлизавети II — королеви, яка правила Великою Британією понад 70 років. Яких кроків у зовнішній політиці країни очікувати з коронуванням Чарльза III, під час програми Міжнародний огляд розповів політолог Денис Москалик.

За словами експерта, Єлизавета — символ нації та епохи, протягом якої ця нація пережила період між Другою світовою війною та асоціюється з повоєнним світом. Символічно, що вона померла саме зараз, коли повоєнний світ руйнується і відбувається перехід до нової політики у світі.

— Варто зазначити, що хоча влада монарха обмежена, надзвичайно велике його символічне значення як живого втілення нації. Відповідно, британці будуть шукати певного оновлення в політиці та підходах, які були за часів старої епохи, зазначив Денис Москалик.

На його думку, у Чарльза III, який став до влади, зважаючи на вік, дуже мало часу. Тож він, швидше за все, буде доволі активним та радикальним у своїх кроках. Щодо російської агресії він неодноразово висловлювався та заявляв про підтримку України. А його співпраця з прем'єр-міністром Великої Британії Ліз Трасс обіцяє бути доволі плідною. Вони неодноразово висловлювали свою позицію щодо диктаторських режимів і, відповідно, зараз можуть продемонструвати себе як люди, які готові діяти рішуче.

Також експерт додав, що постать Єлизавети це певне уособлення епохи та втілення національної політики. Здебільшого ставлення до її смерті пов'язане зі ставленням до Британії. Наскільки позитивно ставляться до британської політики держави, настільки й проявляли свою скорботу чи радість щодо смерті Єлизавети.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток