Зараз в ефірі:

Одноразова грошова допомога колишнім полоненим

13.11.2022
Одноразова грошова допомога колишнім полоненим

Куди звертатися звільненим із полону українцям і які документи потрібні, щоб отримати одноразову грошову виплату на Армія FМ розповів заступник директора Департаменту захисту прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії, Мінреінтеграції Михайло Пекарчук.

За словами посадовця, таку допомогу можуть отримати особи, визнані після звільнення міжвідомчою комісією при Мінреінтеграції такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України. Звертатися із заявою письмово або електронним листом потрібно до Мінреінтеграції. Адреса та електронна пошта є на  сайті відомства.

— Зразок заяви є у нас на сайті, там же вказаний необхідний перелік документів. Будь-які сторінки Мінреінтеграції повідомляють про необхідні кроки на шляху отримання допомоги, розповів Михайло Пекарчук. 

Як зазначив службовець, заяву комісія розглядає протягом 30 днів, згідно з Законом України Про звернення громадян.  Якщо за цей час комісія не встигла із розглядом, про затримку з ухваленням рішення повідомляють особі.

До заяви також необхідно долучити:

— копію паспорта громадянина України; 

— копію документа, що підтверджує перебування в полоні (для осіб, звільнених після 24.02.22 року, це може бути довідка з Національного інформаційного бюро);

копію документа про присвоєння реєстраційного номера платника податків; довідку за реквізитами за банку. 

— Засідання комісії відбуваються приблизно раз на місяць. І після цього ще потрібен час, щоб зібрати всі документи та забезпечити виплату коштів всім особам, які до нас звернулися.  Саму відповідь ми робимо після засідання комісії, поділився Михайло Пекарчук. 

Він зауважив, що підставою для відмови у виплаті допомоги може бути брак документів чи відомостей, що підтверджують факт перебування в полоні. 

— До складу комісії входять представники різних державних органів. І якщо в представників цих відомств також немає інформації щодо перебування в полоні особи, яка до нас звертається, то рішення щодо визнання не буде ухвалене, наголосив Михайло Пекарчук. 

Проте, акцентував чиновник, до Мінреінтеграції можна звертатися вдруге. Щоб повторно була розглянута заява, необхідно долучити додаткові документи про підтвердження перебування в полоні. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток