Зараз в ефірі:

Уряд розширив коло осіб для отримання статусу учасника бойових дій

30.10.2022
Уряд розширив коло осіб для отримання статусу учасника бойових дій

21 жовтня 2022 року уряд ухвалив зміни до постанови Кабінету Міністрів України №413, що регулює питання присвоєння статусу УБД військовослужбовцям, які стали на захист держави з початком повномасштабного російського вторгнення. Куди звертатися армійцям і які документи потрібні, на Армія FМ розповіла юристка ГО Юридична сотня Анна Бабич. 

Попри те, що зміни до законодавства ВРУ ухвалила ще в березні, зазначила правниця, на підзаконному рівні постанова уряду не була узгоджена із положеннями закону через тривалі дискусії. І це нарешті виправили.

— Перш за все зміни стосуються присвоєння статусу УБД військовослужбовцям, які долучилися до захисту нашої держави під час повномасштабного вторгнення, а також уточнено, що таке право мають добровольці Сил територіальної оборони, — розповіла Анна Бабич.

За її словами, в оновленій постанові уряду про порядок присвоєння статусу УБД членам добровольчих формувань територіальних громад наразі не йдеться. Хоча члени ДФТГ, які були залучені до воєнних дій, згідно із законом Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту належать до учасників бойових дій. 

— Ми будемо привертати надалі увагу для розв'язання цього питання, адже не можна ставити під сумнів внесок членів ДФТГ, зокрема на Сумщині, Чернігівщині. Можливо, для них варто передбачити інший порядок для підтвердження такої участі, однак вони теж повинні мати можливість оформити статус УБД, — зазначила Анна Бабич.

Вона наголосила: вимоги щодо кількості днів перебування в районах проведення бойових дій для отримання УБД особами, які проходять військову службу починаючи з 24 лютого, не встановлено. А  для отримання статусу УБД, як і раніше, потрібно звертатися до комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина. Це може зробити або військова частина, або військовослужбовець.

— Насамперед, потрібно мати довідку про безпосередню участь у заходах із забезпечення оборони з військової частини, форма якої затверджена тепер новим додатком до постанови КМУ № 413, а також документ, що підтверджує виконання бойових завдань, — акцентувала юрист.

Також вона звернула увагу, що підтвердженням виконання бойових завдань військовослужбовцем є витяги/копії з (за наявності хоча б одного з таких документів):

•      бойових донесень;
•      журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
•      вахтових журналів;
•      польотних листів;
•      матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами зазнання поранень, контузій, каліцтв.

Водночас звернутися з документами необхідно протягом місяця з дня участі у виконанні бойових завдань або проведенні розвідувальних заходів чи у разі поранення, контузії, каліцтва.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток