Зараз в ефірі:

УВЛ та “збірна артистів України” підписали меморандум про 100 реабілітаційних центрів

17.02.2024
УВЛ та “збірна артистів України” підписали меморандум про 100 реабілітаційних центрів

Комфортне повернення військових до мирного життя - мета Української військової ліги. Проєкт спортивної та культурної реабілітації для військовослужбовців стартував торік. Він включає футбольні матчі та спілкування з відомими українцями, які входять до символічної збірної артистів України.

Нещодавно УВЛ та “збірна артистів” підписали меморандум про співпрацю. Мета - проведення чемпіонатів з футболу, дартсу, настільного тенісу, стрільби з лука. Але найголовніше - це створення 100 реабілітаційних центрів для військовослужбовців.

Футбольний клуб «Динамо-Київ» першим відгукнувся на пропозицію і допоміг організувати лігу та чемпіонат. Говорить один із засновників УВЛ, колишній футболіст і військовослужбовець Святослав Сирота.

- Коли наші хлопці повертаються додому, родини не знають, як з ними бути, тому що це зовсім різні люди, які йшли на війну і повернулися. Тут потрібно працювати не тільки з військовослужбовцями, але й з їхніми родинами.

Українська військова ліга провела перші футбольні змагання минулої осені. У них взяли участь 640 військовослужбовців. Підрозділам переможців чемпіонату організатори передали 25 FPV-дронів та 2 тепловізійні приціли від партнерів змагань.

Підтримали ініціативу й депутати Київради та громадськість. Зараз тривають обговорення щодо створення перших 10 центрів психологічної реабілітації у Києві. Вони мають запрацювати вже до кінця року.

Актор, організатор і капітан “збірної артистів” Валерій Сковронський розповідає, що до його команди входять відомі актори театру і кіно, блогери і музиканти, продюсери і  телеведучі. Це - ще один елемент реабілітації військових, які можуть пограти у футбол та поспілкуватися з відомими українцями.

- Футбол під час війни має бути. Навіть в окупованому Києві у 1942 році грали в футбол. Київське «Динамо» обігрувало нацистський “Флакельф”. Цей проєкт створений для людей, які не дозволили росії зайти у Київ. І ми продовжуємо воювати, грати в футбол, народжувати дітей.

Під час підготовки цього проєкту організатори зрозуміли, що окрім спорту, багато військових потребують і психологічної допомоги, розповідає засновник УВЛ Сергій Клявлін.

-Складно повернутися до нормального життя, після повернення до суспільства, де, на жаль, не всі розуміють військових і не всі правильно до них ставляться. Тому ми започаткували паралельно зі спортивними змаганнями заходи психологічної реабілітації.

Зараз організатори радяться з психологом, щоб у військових була можливість отримати фахові консультації, адже не всі військовослужбовці можуть відкрито розмовляти про пережите, додає Сергій Клявлін.

Фізична активність та командні види спорту дуже важливі, говорить лікарка-невролог, директорка Центру психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» Ксенія Возніцина. Навіть психічна травма вимагає роботи з тілом. Чим більше людина займається різними вправами, тим краще для неї. А колективний спорт має ще більшу користь.

-Одним із проявів психічної травми - є уникання, коли людина хоче замкнутися в собі. Тут можливість залучити опосередковано витягує людину. Коли вже прийшов, ти вже не можеш не спілкуватися.

Футбол, теніс, стрільба з лука - всі активності, де людина може перебувати в середовищі інших людей - перший крок до соціалізації, додає Ксенія. І якщо ви виявили проблему у поведінці рідної людини, то потрібно звернутися до фахівця. Однак у багатьох людей може бути й все гаразд.

- До пів року може тривати адаптаційний момент: коли людина повертається з війни, вона має пристосуватися до умов життя. У неї ще так фізіологія працює, її психіка, фізіологічні процеси в організмі. Це якраз залежить від підтримки.

У планах Української військової ліги - Зимовий Кубок з футзалу, та чемпіонат з футболу. А ще - отримати будівлю для першого центру психологічної реабілітації. Але це вже залежить від рішення Київради.

Автор фото: Олена Худякова

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток