Зараз в ефірі:

На що спроможна "друга армія світу" через пів року війни в Україні

24.08.2022
На що спроможна "друга армія світу" через пів року війни в Україні

Минає пів року повномасштабного опору українців російським загарбникам. Плани кремля влаштувати парад на Хрещатику ганебно провалилися. На головній вулиці столиці нині лише спалена ворожа техніка, а російське військо на полі бою зазнає відчутних втрат. Про масштаб втрат російської армії та здатність до наступу на Армія FM розповів військовий експерт Микола Бєлєсков.

На переконання експерта, збройних сил, які були на 24 лютого, росіяни вже не матимуть ніколи. Адже створювали їх в доволі сприятливих умовах — мали фінансові засоби та доступ до західних технологій. Нині все це важко буде відновити через відповідні санкційні обмеження.

— Найбільші втрати в бронетехніці. За українськими даними, росіяни втратили вже більш ніж половину свого танкового парку. Також понад 4 тис. бойових броньованих машин, пішли на рахунок тисячі різного автотранспорту, який використовується у забезпеченні, — зазначив Микола Бєлєсков.

Він звернув увагу, що, за американськими даними, росія втратила до 80 тис. осіб. І хоча ворогу вдається їх компенсувати прихованою частковою мобілізацією, але це не дає можливості створити колосальну перевагу та реалізувати стратегічні завдання, поставлені вищим керівництвом. Як наслідок, російські збройні сили вже не мають потенціалу, щоб самостійно вирішувати політичні завдання щодо України.

На думку експерта, росіяни ще мають перевагу в артилерії, але їм бракує живої сили, бронетехніки, домінування в повітрі. Тож вони не здатні реалізувати класичну наступальну операцію. Максимальна їхня спроможність — повільне фронтальне виштовхування, яке дуже дороге та не вирішує оперативних і стратегічних завдань. І тут треба віддати належне українській піхоті, яка великою ціною тримає передню лінію оборони, опираючись на протитанкові засоби, і нівелює ворожу вогневу перевагу.

— Можливо, успішні дії на Півдні сприяли б зміні ситуації, особливо на стратегічному рівні, на нашу користь. Але поряд із тим, що ми проводимо комплекс заходів, треба мати обережні очікування. Звісно, це була б велика стратегічна перемога України, тому що вона б посилила, в першу чергу, позицію тих на Заході, хто виступає за всеосяжну підтримку України. Але також тут слід враховувати відповідні ризики, — сказав Микола Бєлєсков.

Як зауважив експерт, те, що за пів року повномасштабної війни ми змушуємо тікати росіян з Криму, з психологічної точки зору, дуже важливо. До того ж знищена частина об'єктів, які пов'язані зі здатністю ворога вести оборонні дії на південному напрямі. Низка цих інцидентів нівелювала погрози з боку російського керівництва щодо так званого "судного дня" у відповідь на події в Криму. Тож чергова спроба росії пограти на психіці не вдалася. Збройні Сили України та Сили оборони роблять усе від них залежне в межах своїх спроможностей. Питання тільки в тому, щоб розширювати арсенал українських засобів. І тут важливий діалог з нашими партнерами.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток