Зараз в ефірі:

Що потрібно знати про грошове забезпечення військових

30.04.2023
Що потрібно знати про грошове забезпечення військових

У програмі Юрисконсульт йшлося про грошове забезпечення військових. З'ясувати тонкощі допомагала юристка Марія Звягінцева. 

За словами експертки, грошове забезпечення строковиків залишається незмінним, але вони мають право на підвищену винагороду, якщо залучаються до ведення бойових дій. Є законопроєкт щодо збільшення грошової винагороди для строковиків відповідно до двох мінімальних заробітних плат, але наразі таку ініціативу парламент не розглянув.

— Зі строковиками насправді зараз дуже великі проблеми виникають, оскільки стандартне грошове забезпечення військовослужбовців строкової служби складається з посадового окладу, або підвищеного посадового окладу в певних випадках, а також надбавки за кваліфікацію роботи в межах режимних обмежень: морські винагороди чи винагороди за стрибки з парашутом, проте також у випадку, якщо строковики залучаються безпосередньо до ведення бойових дій, вони мають також право на винагороду в розмірі до 100 000 гривень, а от інші види винагороди, на жаль, не згадують. Тому складається така ситуація, що часто ті строковики, які продовжують свою військову службу і ще з початку воєнного стану з 2022 року, а вони мають всі виплати в розмірі посадового окладу. І, звичайно, це велика проблема.

За словами юристки громадської організації "Юридична Сотня" Марії Звягінцевої, на додаткові сто тисяч можуть розраховувати військові, котрі виконували певні бойові завдання. З наказу Міноборони № 260, який, власне, і регулює питання грошового забезпечення, тепер можна ознайомитися з усіма цими виплатами, зокрема з виплатою додаткової винагороди. Відповідно до постанови Кабміну № 168.

— Додаткова винагорода в розмірі до 100 000 гривень, яка виплачується пропорційно тому часу, коли військовий або військові залучалася до виконання певних завдань. Це може бути ведення бойових дій на лінії бойового зіткнення або виявлення повітряних цілей противника. Тобто люди, які здійснюють протиповітряну оборону, теж мають право на підвищену винагороду, а так само ті, хто здійснює польоти в районах ведення бойових дій або виводить повітряні судна з-під удару противника.

На думку експертки, зараз не слід сліпо довіряти джерелам, котрі пишуть про повернення 30 000 гривень усім військовослужбовцям. Цей законопроєкт у процесі розгляду, тому потрібно очікувати достеменної інформації.

— Наразі була зареєстрована постанова про те, щоб відкликати результати  голосування, тому закон чинності ще не набув, Президент його не підписав, як і голова Верховної Ради. Чекаємо на розв'язання цього питання. Тобто це ще в такому підвішеному стані й ще зарано говорити про повернення якихось коштів, тому знаєте дуже багато пише про це на рівні чуток, про те, що все ці кошти повернуто, особливо в якихось неперевірених джерелах вже заголовки цілі такі. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток