Зараз в ефірі:

Від ідеї до реалізації: Історія виникнення проєкту Victory Drones в Україні

02.04.2023
Від ідеї до реалізації: Історія виникнення проєкту Victory Drones в Україні

Про ініціативу Люті пташки, співпрацю із Генеральним штабом у навчанні курсантів на операторів БПЛА та історію виникнення проєкту Victory Drones на Армія FM розповіла ветеранка та волонтерка проєкту Анна Косінова. 

За словами Анни, з початком широкомасштабного вторгнення Марію Берлінську, яка опікувалася дронами ще з 2014 року та є керівницею проєкту Victory Drones, захлеснула хвиля запитів на коптери.

— Вона почала збирати людей в одну групу в соцмережах. Паралельно в Zoom стартувало навчання. Щоб не шукати щотижня лекторів, виникла ідея записати на навчальній платформі Prometheus курс. Наступний етап був — вже забезпечити навчених операторів дронами. А далі це вже вилилося в історію розвитку галузі. До речі, історія виникнення проєкту досить кумедна.

Ми організувалися у квітні, розкрутили проєкт, а десь у жовтні задумалися, як же ми будемо називатися.

Як розповіла волонтерка, на початку широкомасштабного вторгнення вдалося налагодити постачання китайських дронів DJI та Autel, а зараз організація прагне підтримувати вітчизняних виробників та навчає військових керувати дронами.

— Оскільки ми більше проєкт, а не школа, тож спрямовані на допомогу військовим. У нас є форма, яку військовослужбовець заповнює, він бере запит від військової частини, тоді ми надаємо доступ до навчального курсу. Також співпрацюємо з військовими навчальними закладами. Ми їм надаємо доступ до курсу і вони теж беруть це за основу. А загалом маємо вже 43 тисячі реєстрацій. Не скажу, що всі вже пройшли навчання, але мають змогу отримати ці знання.

Як наголосила Анна, навчання проводять інструктори-практики, які можуть поділитися власним досвідом використання дронів.

— Знову ж таки, в нашому курсі багато програмного забезпечення волонтерського, відповідно на нього немає якось державного опису, тож ця історія дуже швидка і на живу нитку, як кажуть. Думаю, років через 10 це вже буде академічна професія, а поки ми беремо практиків і на їх досвіді навчаємо.

Як поділилася Анна, проєкт розпочинали з навчання роботі на коптерах, але швидко зрозуміли, що цього замало. Усвідомили, що треба вибудовувати екосистему — це використання радіостанцій, згортання-розгортання Старлінку, це і топографія, програмне забезпечення, кібербезпека.

Як зазначила Анна, ще один напрям діяльності — співпраця із Генеральним штабом ЗСУ.

— Люди, які проходили курс Prometheus, розуміли, що це класна база для підготовки пілотів БПЛА. І тоді ми вирішили співпрацювати з Генеральним штабом. Прийшли до них і сказали, що в нас є такий курс. І в співпраці з Генштабом у нас проходять тренування на військових полігонах. Військові частини направляють до нас курсантів, і ми їх навчаємо. Це динамічна історія. Кожні кілька місяців відбуваються якісь глобальні зміни. Щотижня у нас відбувається навчання на полігонах і проходить підготовку до 100 осіб. 

Нині, за словами Анни, організоване навчання на FPV дронах.

— Це насправді складна тема, бо дуже дороге обладнання і є багато особливостей. Та наш керівник льотної практики каже, що нині у нас 12 тисяч навчених пілотів. 

Також, як поділилася Анна, крім курсів БПЛА, в межах проєкт Victory Drones відбуваються різноманітні зустрічі.

— Орієнтуємося на запити, які найчастіше виникають у наших групах. Наприклад, бачимо, що по Старлінках багато питань виникає, йдемо на сторінку Народний старлінк — Володимир Степенець проводить зустріч. І так само залучаємо лекторів по інших напрямках. Окрім того, що проводимо ефір, для верифікованої спільноти ще й зберігаємо записи. Також ми стали частиною доброчинного фонду Діднітес. Делегували питання організації зборів, різних заходів фонду. Зі свого боку ми даємо експертизу, які дрони купувати і куди розподіляти.

Як наголосила Анна, нещодавно стартувала ще одна ініціатива — проєкт Люті пташки.

— Це один з ударних проєктів, щоб зібрати кошти на FPV дрони, щоб ми могли їх замовляти в наших виробників. Такі безпілотники виробляють компанії різних масштабів. Ми зараз збираємо зараз всіх цих виробників, щоб зрозуміти, який коптер найефективніший. Це складна робота. Ми недавно почали, але вже є прогрес — 10 млн вже зібрано. Амбітна мета — зібрати 30 млн грн. Адже це той напрямок, який допоможе нам бути ефективною армією.

Як зазначила Анна, мета проєкту не лише надати допомогу армії, а й загалом підтримати галузь з виробництва дронів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток