Зараз в ефірі:

Військові перевороти та роль росії

03.08.2023
Військові перевороти та роль росії

Про результати саміту Росія-Африка та загалом події, які останнім часом відбуваються на Африканському континенті, а також про візит міністра оборони росії Шойгу до КНДР в ефірі Армія FМ розповів ведучий програми Міжнародний огляд Андрій Давидов.

Шойгу приїхав домовлятися. В першу чергу щодо постачання певних радянських видів озброєння, яких у корейців чимало, переконаний Андрій.

— Шойгу приїхав на 70-ту річницю завершення великої китайської війни, яка тривала з 1950 по 1953 роки. Це було перше протистояння між демократичним заходом і комуністичним сходом. Ніхто не переміг, Корею поділили. І ця демілітаризована зона досі є. І КНДР озброюється завдяки росії і Китаю. Отже, представники росії приїхали на великий парад, де Кім Чин Ин продемонстрував всім, яку має зброю. Якщо десять років тому в них ще були автівки, які працювали на дровах, зараз це все оновлюється на сучасні види озброєння. Всі диктатури готуються до великої війни. Вони вчаться, отримують технології і від Китаю, і їхні спецслужби працюють. Безумовно, налагоджені контакти з росією, тому що росія в 90-ті та нульові допомагала здобути корейцям ядерну зброю. Вони вкладалися науково в розвиток цієї програми — Китай та росія. 

Росія, своєю чергою, може надавати Кореї енергоносії, найперше нафту й газ, а також продовольство в обмін на озброєння, зазначає Андрій Давидов.

— Безумовно, і Китай буде допомагати певним чином Кореї, тому що ті зразки озброєння, які показували на параді, ударні безпілотники сто відсотків схожі на американські. Тут або цією технологією поділилися китайці, які вкрали її в США, або вже спецслужби Північної Кореї дістали їх у США. Як масово ці види сучасного озброєння працюють, важко сказати. Чи трапиться війна в Азійському регіоні, не відомо, але до неї готуються Тайвань, Китай, Північна та Південна Корея і Японія. Не здивуюся, якщо незабаром ще якісь домовленості будуть зі сторони Росії-Ірану, Ірану-Китаю, тому що і минулий рік тривали якісь домовленості. Та сама Росія Ірану допомагає з ядерною програмою.

На переконання ведучого програми Міжнародний огляд, саміт Росія-Африка значною мірою ініційований задля вдоволення самолюбства путіна та політичної верхівки росії, зауважує Андрій Давидов.

— Представники деяких африканських країн приїхали розказати, як їм погано живеться, бо, мовляв, їх утискає Захід. На саміт прибув президент Зімбабве, який прийшов до влади шляхом військового перевороту, президент Уганди узурпував владу на цілих 37 років, президент Малі здобув владу шляхом військового заколоту, президент Еритреї також при владі 30 років, виконувач обов'язків президента Буркіна-Фасо прийшов до влади також через військовий заколот. Це вчергове свідчить, що про жодні демократичні принципи там не йдеться. Мова йшла про постання зерна, про те що вони боротимуться проти долара, колективного Заходу.І родзинкою саміту було те, що путін подарував президенту Зімбабве свій Мі-38. Також планується, що до 2025 року загалом Зімбабве отримає 60 гелікоптерів.

Також, на думку Андрія, варті уваги події в Нігері, адже там нещодавно відбувся військовий переворот, який підтримали сусідні країни Буркіна-Фасо та Малі, адже там помітна рука москви — присутність вагнерівців. 

— Зазначу, що в цій частині Африки домінувала Франція, але оскільки це демократична країна — вона дала свободу африканським країнам. І, власне, на заміну Франції прийшла терористична росія. За заявою економічного співробітництва країн Західної Африки, що якщо Нігер не почне налагоджувати демократію, то можливий військовий тиск на очільників перевороту. Проте Буркіна-Фасо та Малі заявили, що вважатимуть це війною проти них. Тож ситуація там стає все напруженою.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток