Зараз в ефірі:

Вплив війни та переоцінка цінностей: важливість деколонізації для незалежної України

18.06.2023
Вплив війни та переоцінка цінностей: важливість деколонізації для незалежної України

Світовий Конгрес Українців разом зі Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій обговорять процеси деколонізації в Україні. Діалог проведуть в рамках зустрічі Деколонізаційні освітні практики. Захід відбудеться онлайн 1 липня о 15:00 за Києвом.

Деколонізація — це процес повного звільнення країн  (як культурного, так і територіального) від впливу колонізаторів.

— Російська війна проти України спонукала до переоцінки цінностей та принесла нові слова як у повсякденний вжиток українців, так і в наукові дискурси східноєвропейських студій. Про те, що незалежна Україна є постколоніальною країною говорилося поодиноко інтелектуалами та науковцями до 24 лютого 2022 року, — кажуть організатори діалогу. 

Раніше термін деколонізація та його розуміння було відсутнім у масштабах країни.

— Війна спонукала українців зайнятися ретельним переглядом себе, своєї історії, культури та способу мислення. Багато над цим рефлексують в культурно-мистецькій та науковій сферах, менше — в освітній, — пояснюють СКУ та СФУЖО.

Під час діалогу в рамках зустрічі на тему Деколонізаційні освітні практики презентують позашкільний досвід реалізований в рамках Національного центру Мала академія наук України з 2016 по 2023 роки.

Спікерка заходу, Юлія Кравченко, завідувачка лабораторії з розвитку критичного мислення Національного центру Мала академія наук України, Фулбрайтівська стипендіатка в Колумбійському університеті, кандидатка філософських наук, дизайнерка освітніх програм, авторка й організаторка короткострокових шкіл з філософії, культурної дипломатії, української культури, засновниця Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху в НЦ МАНУ. Модеруватиме діалог Віцепрезидентка СКУ Наталія Пошивайло-Таулер.

Доєднатися до зустрічі можна за посиланням.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток