Зараз в ефірі:

Як зберегти стосунки під час війни

01.10.2022
Як зберегти стосунки під час війни

Коли за стосунки варто боротися, а коли треба відпустити минуле в ефірі програми "Просто про складне" розповіла практичний психолог Катерина Тищенко.

За її словами, під час війни збільшилася кількість розлучень. І причини тут різні. Війна могла поглибити кризу, яка вже була у стосунках. Через брак особистого ресурсу людина не здатна вибудовувати та підтримувати певний рівень контакту. До того ж у кризові періоди можуть різко змінюватися цінності, на яких і будується шлюб, і тоді люди не здатні дійти далі згоди. Коли партнери перебувають на відстані, то не можуть задовольнити чималу кількість потреб, які раніше були доступні. На підґрунті фрустрації також часто трапляються розлучення.

— Ще один чинник — це зрада. Тут слід зазначити, що у випадку з військовослужбовцями це більше фізіологічна зрада. Тому що коли людина переживає інтенсивний страх смерті, у неї активізується сильний статевий потяг. І про це варто говорити, щоб зберегти родини, — зазначила Катерина Тищенко.

Як радить психолог, людям, які перебувають у розлуці, особливо жінкам, оскільки вони більш емоційні і часто змушені перебрати на себе роль опори в сім'ї, варто подбати про психологічне здоров'я. І тут в поміч групи підтримки та допомога психолога.

— Зараз багато безкоштовних ініціатив, де якраз допомагають родинам військовослужбовців. Це дозволяє послабити тривогу від того, що чоловік далеко і з ним немає зв'язку. Я, наприклад, веду групу підтримки від служби турботи про психічне здоров'я від благодійного фонду Право на захист як в офлайн, так і онлайн форматі, — розповіла Катерина Тищенко.

Психолог застерігає, що якщо напруга виникла під час війни, то тут треба зважати, що людина ухвалює рішення в кризовому стані і не зовсім критично осмислене. І от тоді краще поставити стосунки на паузу. Але точно не варто за них боротися, якщо є елемент психологічного чи фізичного насильства.

— А загалом варто шукати способи контакту на відстані. Це можуть бути листи на передову, вишивання, формування посилок. Має бути певна ритуалізація, адже контакт варто зберігати навіть поза межами прямої комунікації, — поділилася Катерина Тищенко.

На її думку, щоб вберегти стосунки, варто розуміти, що війна — це виклик для всієї родини. І тут важливо не знецінювати внесок кожного. Потрібно вчитися по-новому вибудовувати кордони та розуміти, що агресію ми маємо спрямовувати на спільного ворога, а не одне на одного, і об’єднуватися.

Резолюція 1325 є однією з найбільш важливих резолюцій РБ ООН у сфері політики безпеки. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів. Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток