Зараз в ефірі:

Звільнення Київщини — перший успіх у битві за Україну

02.04.2023
Звільнення Київщини — перший успіх у битві за Україну

Україна відзначає річницю звільнення Київщини від російських окупантів. 2 квітня 2022 року Міністерство оборони України повідомило про звільнення Київської області від російських загарбників. Міста Героїв — Бородянка, Буча, Ірпінь, Гостомель, Мощун — населені пункти Київщини, які першими зустріли велику війну, пережили окупацію, терор й запеклі бої. Та попри все, вони витримали й не скорилися. Наші захисники відбили ворожий напад на столицю та звільнили Київщину. А ворог сповна відчув, що таке українська лють та сила.

Битва за Київ — одна з ключових у ході широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Російські сили наступали на Київ з північно-західного напрямку, з боку Чорнобильської зони та білорусі. Бої з російськими диверсійно-розвідувальними групами точилися на обох берегах Дніпра. Станом на 1 квітня 2022 року бої тривали лише за передмістя. В самій столиці боролися лише з ДРГ. Українські сили чинили потужний опір російським військам. Ворожа армія була вимушена відступити. Від 1 квітня тривала зачистка населених пунктів від залишків російських угруповань.

За даними КМДА, в столиці за 40 днів повномасштабного російського вторгнення загинули 89 мирних мешканців, серед них чотири дитини, поранені — 398 осіб, серед них — 20 дітей. У лютому 2023 року мер Києва Віталій Кличко повідомив, що загалом у місті від 24 лютого 2022 року загинули понад 160 цивільних мешканців, серед них — п'ятеро дітей. Були пошкоджені понад 700 будівель.

Після деокупації територій Київської області, за повідомленням поліції, було виявлено понад 1400 тіл загиблих українців, із них 37 дітей. Більшість із них були вбиті зі стрілецької зброї або померли від мінно-вибухових травм. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 197 осіб досі залишаються неідентифікованими. Поліція продовжує шукати 280 людей, які зникли під час активних бойових дій на території Київщини.

Найбільшу кількість загиблих зафіксували в місті Буча, яке стало синонімом найогидніших злочинів, спричинених вторгненням росії в Україну. Коли українські війська звільнили Бучу, а невдовзі після цього туди прибули журналісти, вони побачили десятки трупів. Спершу на вулицях. Потім у садах, квартирах, підвалах, автомобілях, лісових масивах, а також імпровізованих індивідуальних та колективних могилах. Багато тіл мали сліди розстрілу. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, деякі цивільні особи були вбиті на місці, а інші затримані на деякий час перед стратою. Згодом у Бучі знаходили дедалі більше тіл. Зокрема, тіла зі зв'язаними за спиною руками в підвалі дитячої поліклініки; братська могила з більш як 70 тілами; тіла з явними слідами тортур та каліцтв. Також були виявлені камери тортур у літньому таборі. В одному селі Бучанського району було виявлено 18 понівечених тіл чоловіків, жінок та дітей із відрізаними вухами, із вирваними зубами. Станом на 13 вересня 2022 року Київська обласна поліція оцінила загальну кількість загиблих у Бучі у 458 особи. Ми пам'ятатимемо тих, хто загинув внаслідок путінського варварського, безглуздого вторгнення.

В Україні рф здійснила сотні порушень в галузі прав людини та міжнародного гуманітарного права. І суд та покарання за ці злочини неминучі. путін та його поплічники будуть відповідати й отримають заслужений вирок за звірства, що чинили проти українського народу.

Героїчна оборона Києва та звільнення Київщини показали не лише нашому народу, але й усьому світу, що Україна може перемогти в цій війні. Українці повірили у себе та  побачили, на що здатні. Це стало можливим завдяки людям, які перших днів війни стали на захист нашої держави. А також всім небайдужим, що облаштовували блокпости, доправляли гуманітарну допомогу, випікали хліб в окупації та підтримували інших.

Дякуємо кожному за внесок у спільну боротьбу за незалежність!

Слава Україні та її захисникам і захисницям! Разом до Перемоги!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток