Зараз в ефірі:

Якими будуть сакральні будівлі на військовому кладовищі під Києвом?

25.05.2024
Якими будуть сакральні будівлі на військовому кладовищі під Києвом?

23 травня державна установа “Національне військове меморіальне кладовище” зібрала представників різних релігійних конфесій та організацій з метою обговорення варіантів розміщення релігійних споруд на території Національно військового меморіального кладовища. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

Ескізним проєктом передбачено, зокрема, розташування християнської каплиці, поруч з нею можливе розміщення ще декількох релігійних споруд інших конфесій.

Саме для детального опрацювання питання розміщення релігійних споруд інших конфесій було проведено експертне обговорення серед представників Міністерства оборони, Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, Духовного управління мусульман України “УММА”, військового капеланства Релігійного центру “Рада християнських церков та релігійних організацій “Скинія”, штабу ДУК ЦХЄЦУ “Перемога”, представників Римсько-Католицької Церкви, пастора УЦХВЄ, священик Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України, представника Духовного управління мусульман Криму, представника військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви, а також заступника Об’єднання іудейських релігійних організацій України та представника Служби військового капеланства ЗСУ.

Директор ДУ “НВМК” Ярослав Пронюткін наголосив, що тільки з залученням фахового середовища можливо створити обʼєкт національного рівня.

Головний архітектор проєкту Сергій Дербін, розповів присутнім про можливості розташування релігійних споруд та показав на ескізах варіанти їх розміщення. До зустрічі також долучився завідувач кафедри основ архітектури та архітектурного проектування КНУ будівництва і архітектури Олега Слєпцова, який поділився власним досвідом проектування та спорудження релігійних споруд та зазначив проблемні питання на які варто звернути увагу при проектування меморіального комплексу.

Представники юдейської спільноти наголосили, що необхідності створення окремої будівлі для них на території кладовища — немає. Представник мусульманської спільноти розповів, що за їх релігійною традицією культові споруди не будуються на кладовищах, та надали відповідні рекомендації, щодо особливостей поховального ритуалу для мусульман. Натомість представникам різних християнських церков потрібна спільна релігійна споруда. Такий храм є важливим елементом для християнської традиції відспівування загиблого (померлого).

Також було зазначено, що відспівування для всіх конфесій у спільній будівлі, тобто у будинку трауру (скорботи), можливе лише за умови, відсутності будь яких символів конфесійної приналежності.

– Ми регулярно залучаємо фахівців у різних галузях, комунікуємо з ними, аби у тісній співпраці прийти до спільного знаменника, з метою започаткування нових традицій гідного вшанування пам'яті Захисників і Захисниць, — наголосив заступник Міністра у справах ветеранів України Фархад Фархадов.

Нагадаємо, що Національне військове меморіальне кладовище – розташоване на спеціально відведеній земельній ділянці. Це - об’єкт загальнодержавного значення, що включає сектори військових поховань, музейний комплекс, ритуальні споруди та інші необхідні будівлі для організації почесних поховань загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Фото: Мінветеранів.

Матеріал підготував Андрій Вирва.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток