Зараз в ефірі:

Саміт G20 на тлі непереконливої перемоги республіканців у США

16.11.2022
Саміт G20 на тлі непереконливої перемоги республіканців у США

Про долю Республіканської партії та парламентаризму після виборів до Конгресу у США та результати саміту G20 у програмі Міжнародний огляд розповів політолог Денис Москалик.

На думку експерта, ситуація максимально сприятлива для Байдена перед зустріччю з лідером Китаю Сі Цзіньпіном і перемовинами в форматі Групи 20 (G20). Адже республіканцям не вдалося взяти під контроль обидві палати парламенту, Трамп не зумів провести до Конгресу значну частину своїх кандидатів.

— Важливий момент, що на виборах губернатора значно краще показали себе демократи. Вони вибороли всі місця, на які могли розраховувати. І кандидатом у президенти від республіканців буде вже не Трамп, а Десантіс, — розповів Денис Москалик.

Він зазначив, що розкол всередині Республіканської партії стався через падіння популярності Трампа. Це по суті "збитий льотчик", від якого намагатимуться відмовлятися та проводити нових кандидатів, щоб Республіканська партія рухалася далі від Трампа.

— Америку очікує продовження політики Байдена: боротьба проти безробіття, значні державні інтервенції в економіку, витрати на соціальну сферу, збільшення державних видатків і т.д. У зовнішній політиці продовження курсу на посилення власних союзників і партнерів, що протистоять агресивним диктаторським режимам. Найперше мова йде про росію та Китай, наголосив Денис Москалик.

Він переконаний: збережеться проукраїнська позиція і двопартійний консенсус щодо України, адже низка негативно налаштованих представників Республіканської партії програли вибори. Питання протистояння росії залишиться одним із центральних для зовнішньої політики США, тож Україна отримуватиме більше потужної зброї.

Як зауважив експерт, серед гасел саміту G20  відновлення разом. Тож вироблятимуться спільні підходи до подолання негативних наслідків сучасної кризи. Друга тема допомога Україні, насамперед економічна, для відновлення від наслідків російського вторгнення.

— Зокрема через те, що проблеми України будуть обговорюватися під несприятливим для росії кутом, путін відмовився від участі у саміті. Путін боїться невдач і хоче перекласти відповідальність за будь-які рішення, задекларовані під час саміту на підтримку України, на лаврова, — сказав Денис Москалик.

На переконання експерта, проблема в тому, що Китай так чи інакше підтримує Іран і росію, сприяє зростанню розбіжностей у контексті глобальної енергетичної політики. Кожна сторона намагатиметься відстояти свої інтереси, і це ставатиме на перешкоді реальних результатів у контексті спільного відновлення світу.

— Китай поза межами G20 буде спиратися на країни Азійсько-Тихоокеанського регіону, також країни Близького Сходу, насамперед Іран. Намагатиметься налагодили відносини із Саудівською Аравією. Таким чином побачимо, що Китай всіляко намагатиметься проводити диверсії на дипломатичних комунікаціях США. Він намагатиметься побудувати альтернативний світ, який включатиме значну частину Азії та частково країни Південної Америки, поділився припущеннями Денис Москалик.

Насамкінець він резюмував, що за результатами саміту будуть заявлені спільні дії щодо подолання економічної рецесії та оголошено про допомогу Україні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток