Зараз в ефірі:

Захисник воїнів і дітей — Святий Миколай крокує Україною

19.12.2022
Захисник воїнів і дітей — Святий Миколай крокує Україною

Чудотворець Миколай — покровитель воїнів, водіїв, моряків і лучників. А ще святий опікується дітьми, студентами, мандрівниками, допомагає бідним у скруті.

Святий Миколай існував насправді. Він народився у 280 році н. е. у родині багатих греків-християн, які мешкали у місті Патарі (територія сучасної Туреччини). Незабаром після того, як хлопець досяг повноліття, його батьки загинули. Миколай отримав величезний спадок, але не став жити в розкошах. Він розпродав усі статки та роздав гроші бідним. Покинувши світське життя, Миколай вирушив прочанином у Палестину, а коли повернувся, став священником, а згодом — і єпископом у стародавній Лікії місті Міра (Туреччина). За життя Миколай встиг зробити чимало добрих справ. Він визволяв полонених, рятував невинних від смертної кари, неодноразово допомагав бідним на суші та в морі. Завдяки цьому навколо Чудотворця з’явилася велика кількість легенд, і з часом Миколай став одним із найважливіших християнських святих. Але ще більше добрих справ приписують святому вже після його смерті в 342 році. Вважається, що його мощі зцілювали хворих, тому церква канонізувала Миколая, а люди стали шанувати його як заступника та покровителя. На честь того, що святий за життя багато допомагав іншим, збереглася традиція робити в цей день подарунки. У пам'ять про милосердя святого Миколая, сьогодні також відзначається Міжнародний день допомоги бідним.

На українські землі шанування святителя Миколая прийшло разом з християнством і набуло значного поширення, а згодом стало невід'ємною частиною української культури та історії. Святого особливо шанували запорізькі козаки. При радянській окупації про святого майже не згадували, але у 1990 році, після тривалої перерви (понад 70 років), традиція святкування Дня святого Миколая в Україні була відроджена. Особливо свято чекають маленькі українці. Вони заздалегідь пишуть листа святому, у якому розповідають про свої добрі справи та повідомляють про бажаний подарунок. За повір'ям, у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки. А неслухам — різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється, бо святий дуже добрий і справедливий, тому кожному дає шанс виправитися. На свято традиційно готують тістечка-миколайчики, якими пригощають і дорослих і дітей.

Чудотворець Миколай вчить милосердю, щедрості, любові до ближніх. Він дарує надію у світлу силу добра, яке завжди перемагає зло. Існує повір'я: якщо в переддень чарівного свята загадати бажання, Святий Миколай його обов'язково виконає. Знаємо, що усі українці, і дорослі і малі, мають сьогодні тільки одне заповітне бажання — вигнати ворога з нашої землі!

Тому гуртуємося і просимо Святого Миколая про захист наших військових, про здоров'я наших дітей, про мир та щастя для усього українського народу! 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток