Зараз в ефірі:

Найнебезпечніші протипіхотні міни, які можна виявити в Україні

28.10.2022
Найнебезпечніші протипіхотні міни, які можна виявити в Україні

За їхньою назвою можна зрозуміти, що ці міни створені, щоб уражати саме живу силу. Вони бувають фугасні (тобто ті, що уражають силою вибуху) та уламкові (ті, що вражають елементами всередині корпусу).

Протипіхотні фугасні міни найчастіше встановлюють на поверхні або у товщі ґрунту. Вони виготовлені з пластику та мають невеликий розмір. Принцип дії — натискний. Щоб така міна спрацювала, на неї треба наступити, впасти, надавити. Але деякі з них мають механізм самоліквідації та можуть вибухнути в будь-який момент. До таких належить поширена міна ПФМ-1 — це так звані "метелики", чи "пелюстки".

Протипіхотні міни осколкової дії в більшості випадків розміщують на поверхні чи у товщі ґрунту або маскують на деревах. Такі міни встановлюють на розтяжку або керованими. Це означає, що вони вибухають, якщо зачепити натягнутий дріт або якщо їх активують дистанційно. Найнебезпечнішими мінами уламкової дії є ті, що вистрибують та вибухають у повітрі. Дія ураження може бути круговою або спрямованою в один бік. Деякі осколкові міни теж мають механізм самоліквідації.

Через своє забарвлення протипіхотні міни підступно маскуються у природі. Їх важко помітити людським оком. Саме тому на час воєнного стану категорично заборонене відвідування лісів, парків та будь-яких територій, де ворог міг залишити смертельні пастки.

При виявленні міни треба негайно відійти на безпечну відстань та повідомити ДСНС про знахідку. Зробити це можна за номером 101 або у застосунку Розмінування України. Також у застосунку можна детальніше ознайомитися з різними видами мін та переглянути на інтерактивній мапі небезпечні зони поряд із вами. 

Завантажити застосунок: 

для Android;

для Apple.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток